Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TED Koleji'nde sertifika heyecanı

ABD Adana Konsolosluğu ve Türk Eğitim Derneği (TED) işbirliğiyle düzenlenen 'Access İngilizce' dil eğitimi programını başarıyla tamamlayan 45 öğrenciye sertifikaları verildi

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Türk Eğitim Derneği (TED) ve ABD Adana Konsolosluğu'nun iki yıl önce sosyal sorumluluk projesi kapsamında yeterli İngilizce eğitimi alamayan öğrenciler için başlattığı 'Access' dil eğitimi programına katılan 45 öğrenciye sertifikaları ABD Adana 2. Konsolosu Shayn McGuire tarafından verildi. Etkinlikle ilgili TED Mersin Koleji Konferans Salonu'nda sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

DİL ÖĞRENDİLER

Törende konuşan McGuire, "İmkanı olmayan ve TED Koleji dışından katılarak İngilizce eğitimi alan gençlere sertifikalarını vermekten çok mutluyum. Gençlerin İngilizce eğitim almalarını sağlamasından dolayı başta TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Okul Müdürü İrfan Metin Bostan, Access eğitmeni İngilizce öğretmenleri Deniz Semir Arıcıoğlu ve Sibel Azra'ya teşekkür ediyorum" dedi.

360 saatlik eğitim
330 öğrencinin Access İngilizce eğitim programından mezun olduğunu belirten McGuire, "Erdemli'de eğitim programına katılan 45 öğrenci 360 saatlik bir eğitimden geçti ve programı tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı" dedi. TED Koleji Lise Müdürü İrfan Metin Bostan da TED dışından gelerek eğitim alan öğrencileri de kendi öğrencileri gibi gördüklerini söyledi. Tören sonrası anı fotoğrafı çektirilirken Fuaye salonunda programın başarısı kokteyl ile kutlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TED Koleji'nde sertifika heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN