Çocuğu ile birlikte sokağa terk edildi

Adana'da nikâhsız yaşadığı eşinden sürekli şiddet gören İlknur Seven, 2 yaşındaki oğlu ile sokağa terk edildi. Genç kadın çaresizce yardım bekliyor

Adana'da nikâhsız yaşadığı eşi Erkan Yüksel'in şiddetine maruz kalan 21 yaşındaki İlknur Seven, 2 yaşındaki oğlu Nazmi Kaan ile birlikte sokağa terk edildi. Şiddet mağduru genç kadın, "Eşim sürekli beni dövüyor. Hatta bir kere burnumu kırdı. Şimdi çocuğumla birlikte beni evden attı. Gidecek bir yerim yok. Ailem de beni kabul etmiyor" dedi.

"DÖVER DE SEVER DE"
Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde oturan İlknur Seven, 3 yıl önce Erkan Yüksel ile resmi nikâhsız olarak düğün yaparak evlendi. İddiaya göre işsiz olan Erkan Yüksel, eşine şiddet uygulamaya başladı. İlknur, Kayseri'de oturan ailesine durumu anlattı, ancak "Kocandır, sever de döver de, evinden ayrılma" yanıtını aldı.

ŞİKÂYETÇİ OLDU
Çiftin 2011 yılında Nazmi Kaan adını verdikleri çocukları dünyaya geldi. Ancak Erkan Yüksel, eşine şiddet uygulamayı sürdürdü. Önceki gün bir kez daha şiddete maruz kalan ve oğlu Nazmi Kaan ile sokağa atılan İlknur Seven ne yapacağını şaşırdı. Adana Emniyet Müdürlüğü'ne giderek yardım isteyen genç kadın Cumhuriyet savcılığına yönlendirilerek eşinden şikâyetçi oldu.

"BENİ KESİN ÖLDÜRÜR"
Oğlu Nazmi Kaan'a sarılıp gözyaşı döken talihsiz kadın, eşinin sürekli kendisini dövdüğünü ileri sürerek, "Beni sürekli 'Git çalış eve ekmek getir' diyerek dövüyor. Durumu Kayseri'deki aileme anlattım, bana 'Kocandır bir şey olmaz' dediler. Açıkçası beni kabul etmediler. Devletin bana ve çocuğuma sahip çıkmasını istiyorum. Kocama gidersem beni öldürür. Ne olur yardım edin" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuğu ile birlikte sokağa terk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN