Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkâmil'de zam işçileri sevindirdi

Şehitkâmil Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 14,6 zam yapıldı. Yapılan zammın ardından en düşük işçi ücreti ikramiye ve sosyal haklar dahil 2 bin 32 TL oldu

Giriş Tarihi: 24.4.2013
Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi'ne ait Şekabel AŞ'de çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 14,6 zam yapıldı. Hizmet-İş Sendikası ile Şekabel arasında sürdürülen ve 223 personeli kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri atılan imza ile sonlandı. İmza törenine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de katıldı.

ENFLASYONUN 3 KATI

Yapılan sözleşmeyle işçilerin maaşlarına iyi bir seviyede zam yapıldığına dikkat çeken Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İnşallah bu çalışma barışı belediyemizin hizmet kalitesini ve hizmetteki verimliliğe olumlu yansıyacaktır. Sizler burada çok şanslısınız. Çünkü hesaplanan ve tahmin edilen enflasyonun 3 katı kadar bir artışın olması hakikaten çok önemli bir kazanımdır" dedi.

PLANLAMA YAPILIYOR
Hizmet İş Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Geçer, "İşçi kardeşlerimizin hak ettikleri eşit ücreti almaları noktasında her yıl sözleşme imzalıyoruz" dedi. Başkan Rıdvan Fadıloğlu ise, "Sendikal faaliyetlerde ikili münasebetleri üst seviyede tutarak ülke gerçeklerini göz önünde bulundurduk. Mesai arkadaşlarımızın ihtiyacını dengelemek adına planlama yapmaya gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkâmil'de zam işçileri sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN