Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'nın kültürüne yol haritası hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL işbirliğiyle "Çukurova Bölgesel Vizyon Planı" için toplantı yapıldı

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Adana Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği (TKB) ve ÇEKÜL Vakfı'nın işbirliği ile "Çukurova Bölgesel Vizyon Planı"nın hazırlanmasına yönelik toplantı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova'nın kültürel potansiyelinin ortaya çıkarılmasıyla bölgenin önemli bir turizm merkezi olacağını vurguladı.

TEK BİR COĞRAFYA
Çukurova'nın sağlık turizmi için de elverişli iklim koşullarına sahip olduğunu belirten Zihni Aldırmaz, "Çukurova siyasi nedenlerle bölünmüş olsa da aynı kültür değerlerine sahip tek bir coğrafya. Yakın geçmişte Büyük Seyhan Vilayeti olarak adlandırılan bu bölge daha sonra çeşitli kentlere bölünmüş. Ayrıca Adana 10 bin yıllık tarihi olan bir kent" dedi.

PARAYLA ALINAMAZ

Aldırmaz, tarihi kültür varlıklarının parayla satın alınamayacak değerler olduğunu söyledi. Zihni Aldırmaz, Kültür ve Turizm Bakanı'nın Adanalı olmasının kültürel varlıkların korunması ve Adana'da turizmin gelişmesinde büyük katkısı olacağına inandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'nın kültürüne yol haritası hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN