Konukoğlu: Adana ayağa kalkmalıdır

İşadamı Abdulkadir Konukoğlu, reklamcıların düzenlediği kongrede, "Eskiden Adana'ya imrenirdik. Şimdi Gaziantep olarak sizi geçtik. Adana silkelenmeli" dedi

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Güney Reklamcılar Derneği'nin Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi işbirliğiyle ev sahipliği yaptığı 4'üncü Ulusal Pazarlama İletişimi Kongresi'ne, Gaziantepli SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu damgasını vurdu. Adana'yı yönetenlere seslenen Konukoğlu, "Adana bizim hayalimizdi. Eskiden Adana'ya imrenirdik. Şimdi övünmek gibi olmasın ama Gaziantep olarak sizi geçtik. Adana silkelenmeli. Adana'da sanayi kültürü var ama bazı küstürmeler olmuş. Sanayici Adana'yı terk etmiş" dedi. Adana HiltonSA'da düzenlenen ve sık sık meydana gelen ses sorunu nedeniyle katılımcıların sıkıntı yaşadığı kongre, "Yerel Yönetimler ve Şehir Dinamikleri" başlıklı panelle başladı. Panelde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erol Ertan, yerleşim alanlarını kuzeye yaymalarıyla artık kentte müteahhitlerin büyük projeler gerçekleştirebildiğini belirtti. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise "Adana başlıbaşına bir marka ama üzeri tozlanmış. Değerleri geri planda kalmış. Ama biz ortak akılla bu tozu temizleyip değerleri ortaya çıkaracağız. Artık Adana bir masa etrafında toplanabilen bir kent haline geldi" diye konuştu.

20 YIL SONRANIN HESABI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de konuşmasında kentin ekonomisinin ve sosyal hayatının geldiği noktaya vurgu yaptı. Güzelbey, "Şu anda 20 yıl sonrasını hesaplıyoruz. Gaziantep'i 4 sütun üzerine kurguluyoruz. Bunlar, sanayi, eğitim, kültür ve turizm" dedi. Panelin ardından kongre, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nun konuşmasıyla devam etti. Renkli anlatımı ve esprileriyle ilgiyi toplayan Konukoğlu, konuşması boyunca Adanalı sanayiciler ve kenti yönetenlere tavsiyelerini sıraladı.

TEKSTİLCİ İŞİNİ DAĞITMASIN
Adanalıların sanayiciye sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Konukoğlu, "Sanayiciye sahip çıkarsanız, şu anda İstanbul'da ya da başka yerde olanların hepsi geri gelir. Sanayici gittiği yerde kolaylık arar. Bir şehirde odaların başkanları kavga ederse, belediye sanayiciyi dinlemezse, o şehir gelişemez" dedi. Bir katılımcının tekstil sektörüyle ilgili görüşlerini sorduğu Abdulkadir Konukoğlu, "Tekstil Türkiye'de bitmez. Sakın işinizi dağıtmayın. Tekstil bir iki sene sorun yaşar ama sonra yine toparlanır" dedi. Kongre "Ekonominin Şehirdeki Temsilcileri" başlıklı panelle devam etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu: Adana ayağa kalkmalıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN