Genç kızın yaşı 15 yıl hapisten kurtardı

Adana'da kendisini terk eden genç kızı bıçaklamaktan 12 yıl hapse mahkum olan ve "Cinsel istismar" suçundan da yargılanan Erdi Zeytinci'yi 15 yıl hapisten Derya H.'nin yaşı kurtardı

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Adana'da geçtiğimiz yıl kendisini terk ettiğini ileri sürüp Derya H.'yi (17) bıçaklayarak ağır yaralayan tutuklu sanık Erdi Zeytinci (22) "Çocuğu öldürmeye teşebbüs" suçundan 12 yıl hapse mahkum olmuştu. İfadesinden dolayı hakkında "15 yaşından küçük kıza cinsel istismar' suçundan da 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açılan şüpheliyi, Derya H.'nin 15 yaşından büyük olduğunu gösteren raporu ve şikayetçi olunmaması kurtardı. Mahkeme, davayı düşürdü.

PARKTA BIÇAKLADI

Olay, 2 Ocak 2012'de Merkez Park'ta meydana geldi. Erdi Zeytinci, 2 yıldır nikahsız yaşadığı ve bir süre önce kendisini terk eden Derya H. ile karşılaştı. Zeytinci, konuşmak için yanına gittiği kadının kendisini terslemesine sinirlendi. İddiaya göre yanından uzaklaşan Derya H.'nin arkasından koşan Erdi Zeytinci, genç kızı defalarca bıçakladı.Şüpheli, olay yerinden kaçarken, kanlar içinde kalan Derya H., tedavi altına alındı.

12 YIL CEZASI VERİLDİ
Hakkında dava açılan Zeytinci 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Şüpheli, amacının öldürmek olmadığını öne sürerek "Yöresel düğün yaparak evlendik. Kendi isteği ile birlikte olmuştuk. Askere giderken küsmüştük. Dönüşte barıştık. Tekrar küsünce baba evine gitti. Konuşmak istedim. Tersleyip, hakaret etti. Kendimden geçmişim" dedi. Mağdure şikayetçi olmadığı halde tutuklu şüpheli, 12 yıl hapse mahkum edildi.

DAVA DÜŞÜRÜLDÜ
Mahkemedeki itiraflar üzerine hakkında Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan bu suçtan tutuksuz Erdi Zeytinci, "Rızasıyla kaçırdım ve birlikte oldum. Yaşının büyük olduğunu söylemişti." dedi. Derya H. ise şikayetçi olmadığını belirtti. Yaş tespit raporunda genç kızın 15 yaşından büyük olduğu belirlendi. Mahkeme, değişen suç vasfı şikayete bağlı olduğundan dolayı davanın düşürülmesine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç kızın yaşı 15 yıl hapisten kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN