Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otistik engelliler için Yüreğir'e özel merkez

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürü Fazlı Doğanç ve Artı Engelliler Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler ve Engelli Bireyler İş ve Meslek Edindirme Derneği Başkanı Sabiha Taciser Derici'yi makamında kabul etti. Ziyarette, Yunusoğlu'nda yapımı devam eden ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na devredilecek olan Otistik Engelliler Merkezi'nin durumu hakkında konuşuldu. Başkan Çelikcan Adana'da ilk olan bu uygulama ile otistik engelli çocukların yatılı olarak burada eğitileceğini belirtti.

ÖRNEK ÇALIŞMA
Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürü Fazlı Doğanç ise Yüreğir Belediyesi'nin önemli bir iş yaptığını belirterek "Tüm Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmaya imza attılar. Çevre düzenlemesi tamamlandı ve iç tefrişatı yapılıyor. Tamamlandıktan sonra burayı biz teslim alıp otistik engelli çocuklarımızı burada yatılı olarak tedavisini yapacağız" dedi. Artı Özel Eğitim Gönülleri Başkanı Didem Sürenler ve Engelli Bireyler İş ve Meslek Edindirme Derneği Başkanı Sabiha Taciser Derici de Başkan Çelikcan'a destekleri için teşekkür etti.

25 ÇOCUK KALACAK

Başkan Mahmut Çelikcan ise Ozistik Engelliler Merkezi hakkında şu bilgileri verdi: "Bugünlerde iç mekân tefrişatını yapmaktayız. Birkaç ay içerisinde bu çalışmaları bitirerek Adana Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bu tesisi işletmeleri için devredeceğiz. Yaklaşık bin metrekare kapalı alanı, 20 bin metrekare bahçesi, sosyal donatıları, mini hayvanat bahçesi ile şehirden uzak, portakal ağaçları içerisindeki bu merkezimizde öncelikle Yüreğirli olan 25 otistik çocuğumuz yatılı olarak hizmet alacak"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otistik engelliler için Yüreğir'e özel merkez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN