Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilici Grup yatırıma doymuyor

Adanalı Bilici Grubu bir yandan 4 şirketini holding çatısı altında birleştirirken, diğer yandan holding dışında BTD Konfeksiyon'u kurarak yeni bir alana daha yatırım yaptı

Giriş Tarihi: 29.4.2013
Adana'nın en büyük sanayi gruplarından Bilici, 17 Ekim'de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın onaylamasıyla, bağlı 4 şirketi holding çatısı altında bir araya getirdi. Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Mehmet Ali Bilici üstlendi. Bilici Grup eş zamanlı olarak, konfeksiyon sektörüne de girdi. Şu anda holding bünyesinde olmayan BTD Konfeksiyon, Üç milyon dolarlık makine parkı ve aylık 32 bin parça üretim kapasitesine sahip yatırımla, tanınmış markalar için etek, pantolon ve şort üretimine başladı. Hedef; aylık 300 bin üretim kapasitesi, markalaşmak ve mağazalar açmak.

KURUMSALLAŞMA SAĞLIYOR

Holdingleşme sayesinde şirketler arasındaki bağların güçlendirildiğini, kurumsallaşmanın sağlandığını ve yönetimde bazı avantajlar sağlandığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici şöyle konuştu: "Genç jenerasyona, çok daha kurumsallaşmış bir şirket devretmek istiyoruz. Adana'daki diğer grupların da holdingleşmesini, yeni yatırımlara girilmesini isterim. Çünkü Adana'nın en büyük sorunu işsizlik. İş bulamayan insanlar bunalıma giriyor, aileleriyle problemler yaşıyorlar. Ayrıca işadamları 'Bu servet bana yeter' dememeli, istihdam alanları yaratmalı."

OSB'YE YENİ TESİS KURULDU

Bilici Grubu diğer yandan, konfeksiyon alanına da yatırım yaptı. Yaklaşık 3 milyon dolarlık yatırımla, şu anda holding bünyesinde olmayan BTD Konfeksiyon faaliyete geçti. Aylık 32 bin parça etek, pantolon ve şort üretme kapasitesine sahip tesiste ilk etapta 100 kişi işbaşı yaptı. Fabrika, Network, Beymen Business ve Koton gibi markalara ürün gönderilmeye başlandı. BTD Konfeksiyon Genel Müdürü Can Arat, "Hedefimiz de 200 bini kendi tesislerimizde olmak üzere aylık 300 bin parça üretim kapasitesine ulaşmak, markalaşma ve mağazalar açma da var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilici Grup yatırıma doymuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN