Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin çevreci binaları KAPPLA ile hazırlanıyor

Dünya Polistren Grup'un geliştirdiği KAPPLA, mantolamada tüketiciye kaliteli, uzun ömürlü, etkin ve verimli çözümler sunuyor

Giriş Tarihi: 29.4.2013
Mantolama konusuna yeni bir soluk getiren KAPPLA Isı Yalıtım Sistemleri, geleceğin çevreci binalarını hazırlıyor. Dünya Polistren Grup'un kapsamlı ar-ge çalışmalarıyla geliştirdiği KAPPLA, mantolamada kaliteli, uzun ömürlü, etkin ve verimli çözümler üretiyor.

ENERJİ TASARRUFU İÇİN

Küresel ısınma günden güne artıyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın yolu, daha çevreci yaklaşımlar sergilemekten geçiyor. İşte bu noktada, enerji tasarrufu, yani enerjiyi doğru ve verimli kullanabilme büyük önem kazanıyor. İçerisinde yaşanılan mekanları, kışın ısıtmak, yazın soğutmak için önemli bir miktarda enerji ve dolayısıyla para harcanıyor. Bu noktada, harcanan enerjiden tasarruf sağlamak için bir takım çözüm arayışları ön plana çıkıyor. Binaların ısıtılma ve soğutulmasında büyük ölçüde tasarruf sağlayan mantolama sistemi de bu çözümlerin başında geliyor. Dünya Polistren Grup'un uzun soluklu ar-ge çalışmalarıyla geliştirdiği yalıtım markası KAPPLA, mantolamada kaliteli, uzun ömürlü, etkin ve verimli çözümleriyle öne çıkıyor.

EN ETKİN YÖNTEM
İçeriğinde kullanılan malzemelerin kalitesinden, uygulama tekniğine kadar her yönüyle mantolama konusuna yeni bir soluk getiren KAPPLA'nın, geleceğin çevreci binalarını kaplamaya hazır olduğunu belirten Dünya Polistren Grup Genel Müdürü Bülent Kunt, "Mantolama adı verilen, EPS ısı yalıtım levhalarının, yapıların duvar, kolon, kiriş ve tavan yüzeylerine dışarıdan yapıştırılıp, dübellenip, sıvanması ve boyanması tekniğiyle gerçekleştirilen uygulama, mekanlarda ısı yalıtımının en etkin yöntemidir. Mantolama uygulamasının başarısını ve verimini ise mantolama gerçekleştirilirken bir araya getirilen malzemelerin kalitesi ve doğru uygulama tekniği belirler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin çevreci binaları KAPPLA ile hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN