Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Van'da konteynerleri kümese çevirmişler

Giriş Tarihi: 29.4.2013
Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem dolayısıyla kente gönderilen konteynerlerin amaçları dışında kullanıldığını belirterek, "Kar kış demeden getirip o konteynerleri teslim ettik. Hiç kimsenin konteyneri kümes olarak kullanmaya hakkı yok" dedi. Vali Karaloğlu, merkeze bağlı Karagündüz köyünde bir araya geldiği muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.

İHTİYAÇ KALMADI
Van'da yaşanan depremlerde evsiz kalan vatandaşları evlerine yerleştirdikten sonra konteynerleri topladıklarını hatırlatan Karaloğlu, bunları Kilis, Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ ve Muğla gibi illere gönderdiklerini söyledi. Van'a getirilen 29 bin 500 konteynerden yaklaşık 20 binini gönderdiklerini dile getiren Karaloğlu, şöyle konuştu:

MİLLİ SERVET
"Köylerde vatandaş evine geçtikçe bizim konteynerleri teslim almamız lazım ama bazı köylerde vatandaş evine geçmiş, konteyneri kümes olarak kullanıyor. Köy muhtarları olarak buna izin vermeyin. Bu milli servet. Dün bizim ihtiyacımız vardı. Kar kış demeden getirip o konteynerleri sizlere teslim ettik. Bugün başka insanların ihtiyacı var. Yarın belki yine bizim ihtiyacımız olacak."

"KIZLARI KORUYUN"
Kimsenin konteyneri kümes olarak kullanmaya hakkı olmadığını belirten Karaloğlu, "Bazı köylerde çok temiz, pırıl pırıl, gidip alıyoruz. Bazı köylerde ise vatandaş çiviyle delik deşik etmiş, kümes yapmış, ahır yapmış, içine koyun koymuş. Buna izin vermeyin" dedi. Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmemesi konusunda da muhtarlara çağrıda bulunan Karaloğlu, bu tür olayların önceden jandarmaya bildirilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van'da konteynerleri kümese çevirmişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN