Kasadan ihtiyacı kadar para almış

Giriş Tarihi: 30.4.2013

PTT şubesinden bıçak zoruyla bin TL gasp ettiği ileri sürülen sanık mahkemede "Kasadan ihtiyacım kadarını aldım. Çok pişmanım" dedi

Adana'da geçtiğimiz ocak ayında PTT şubesinden bıçaklı gasp yaptığı ileri sürülen 34 yaşındaki Alper Gürsoy'un "Silahla yağma" suçundan 15 yıla kadar hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Poliste gasp ettiği paraların delik olan cebinden düştüğünü iddia eden sanık mahkemede "Çocuğumun tedavi giderlerini karşılayamıyordum. Kasadan ihtiyacım olan 555 TL'yi aldım. Pişmanım" dedi.

TEDAVİ MASRAFLARI KADAR

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında kendini savunan Alper Gürsoy olaydan duyduğu pişmanlığı dile getirdi. Çocuğunun tedavi masraflarını karşılayamadığını öne süren Gürsoy, "Parayı nerden alacağımı bilemiyordum. Aniden bir PTT şubesine girdim. Bıçağı çalışanlara gösterip, "Parayı verir misiniz" dedim. Korkup, çekmeceyi gösterdiler. İhtiyacım kadar alıp uzaklaştım. Daha çok para vardı ama almadım. Parayı iade edeceğim" dedi.

Çalışanlar:5 bin TL'yi almadı
Olayda PTT Şubesinde görev yapan Cennet S. ile Sevgi Ö., zanlının kendilerinden bıçak tehdidiyle para istediği ve çekmecede bulunan 555 TL'yi aldığını belirtip, "Çok korkmuştuk. Sanık para makinesinin üzerinde bulunan 5 bin TL'yi almamıştı. Sadece kasadan 555 TL'yi almıştı. Güvenlik kamerasından tespit edildi. Yakalanınca da canlı teşhis ettik" dediler. Tahliye talebini reddeden mahkeme eksiklerin tamamlanması için duruşmayı ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasadan ihtiyacı kadar para almış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN