Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Güvenli Eğitim' projesi başladı

Adana'da, okullarda güvenli ortamın sağlanması için "Güvenli Okul, Güvenli Eğitim" projesi başlatıldı. Vali Coş, "Donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz" dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Adana İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okullarda güvenli ortamın sağlanması kapsamında "Güvenli Okul, Güvenli Eğitim" projesi başlatıldı. Proje nedeniyle Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ve okul yöneticileri katıldı.

DONANIMLI YETİŞMELERİ GEREK

Toplantıda konuşan Vali Coş, hazırlanan proje ile eğitimcilerin, geleceğin inşasında kilit rol oynayan, çok önemli bir görevi ifa ederek, geleceğin teminatı olan gençlerin ve çocukların yetiştirilmesinde aktif sorumluluk aldıklarını söyledi. Eğitimcilerin diğer meslek grubuna göre işlerinin daha ağır, önemi ve değerinin yüksek olduğunu vurgulayan Vali Coş, "Devlet görevlileri olarak hepimizin gençliği korumak, gençliğin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak, iyi ve ahlaklı bir şekilde yetişmesi, bizlerden teslim alacağı hizmet bayrağını daha yükseklere taşıyabilmesi için donanımlı bir şekilde yetişmiş olması lazım. Bunu hep beraber sağlayacağız" dedi.

OTURMAK İÇİN DEĞİL

Makamların emanet olduğuna değinen Vali Coş "Makamlar, imkânlarının kullanılması için, sorumlulukların göz ardı edilmesi için oturulacak mekânlar değildir. Böyle yaptığımızda yanlış yaparız. Biz istiyoruz ki herkesin vicdanı kendi amiri olsun. Her bir çocuk ayrı bir dünyadır. Bir dünyanın karartılmaması için, bir dünyanın yıkılmaması için hepimizin sorumluluğu var. Büyük Atatürk'ün ifadesiyle 'eğitim mensuplarının orduları olarak' hepimizin çok ehemmiyetli sorumlulukları var. Bu sorumlulukları yerine getirmek için çok çalışmamız lazım" dedi. Toplantı, okullarda eğitim ve öğretimin daha güvenli hale gelebilmesi, muhtemel olayların önceden tespit edilerek engellenmesi ile ilgili alınacak tedbirlerin değerlendirilmesiyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Güvenli Eğitim' projesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN