Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barışın dili bu yıl kitaplar oldu

Malatya'da düzenlenen 2'nci Anadolu Kitap Fuarı, "Barışın Dili Okumaktır" sloganıyla açıldı. Fuarda 180 yazar ve gazeteci okurlarıyla bir araya gelecek

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Malatya'da organize edilen 2'nci Anadolu Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Turkuvaz Medya Grubu'nun ana basın sponsorluğunu üstlendiği ve başta Turkuvaz Kitap olmak üzere tüm markalarıyla katılımcısı olduğu Malatya 2'nci Anadolu Kitap Fuarı, "Barış'ın Dili Okumaktır" sloganıyla kitap okurlarına merhaba dedi. Türkiye'de daha önce görülmemiş bir tanıtım olarak Malatya caddelerinde fuara katılacak olan yazarların resimlerine tek tek yer verildi.

ANADOLU İSMİ

Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında gerçekleştirilen Malatya 2'nci Anadolu Kitap Fuarı'nın açılış töreninde konuşan Vali Vasip Şahin, "Malatya, ismine Anadolu'yu da ilave ettiği kitap fuarının ikincisini düzenliyor. İnşallah bu hem ilimizin, hem de ülkemizin ilim ve fikir dünyasına bir nebze de olsa katkı sunacaktır" dedi.

FUARA KATILIM BÜYÜK
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Kültür ve sanat anlamında ayırmış olduğumuz bütçenin, ben gerçekten yetersiz olduğunu düşünüyorum ama, şehrin önceliklerini sıralayarak, kültür ve sanata ayırdığımız bütçeyi her yıl iki katına çıkarıyoruz" diye konuştu. 267 yayınevinin katıldığı fuarda 180'in üzerinde yazar ve gazeteci okuyucularıyla buluşuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barışın dili bu yıl kitaplar oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN