Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Artık ocaklara ateş düşmesin'

Yüreğir ilçesinde iki gazinin evine konuk olan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Artık hiçbir eve ateş düşmesin" dedi

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ilçede bulunan şehit aileleri ve gazileri ziyaret ediyor. Aileleri evlerinde ziyaret eden Çelikcan, onların istek ve taleplerini dinliyor. Batman'da görev yaparken gazi olan ve Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde oturan Ercan Zaloğlu ve Şırnak'ta gazi olan Ali Kalan'ı evlerinde ziyaret eden Başkan Çelikcan gazilerle sohbet etti. Çelikcan, ülkenin şehit ve gazilere çok şey borçlu olduğunu söyledi.

ACILAR GEÇMİŞTE KALACAK

Terörün durması için başlatılan barış sürecinin de çok önemli olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Artık evlere ateşler düşmesin, yürekler yanmasın, acılar son bulsun istiyoruz. Terör yüzünden çok insanımız şehit oldu. Birçoğu ise sakat kaldı. Yüz binlerce bölge insanı evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kaldı. Bu tablolar Allah'ın izniyle tarih oluyor. Gelecek, Türkiye için bugünden daha güzel olacak. Artık bu acılar geçmişte kalacak" dedi.

GELECEKTEN UMUTLULAR
Batman'da görev yaparken gazi olan Ercan Zaloğlu ve Şırnak'ta görev yaparken gazi olan Ali Kalan, Çelikcan'ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Artık hiçbir eve, hiçbir annenin yüreğine, ateş düşmemesini isteyen gaziler, terör yüzünden birçok insanın büyük acılar çektiğini ama hükümetin çalışmaları sonucu gelinen noktadan umutlu olduklarını söylediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Artık ocaklara ateş düşmesin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN