SANKO'dan 22'nci okul

SANKO Holding, kurucu Sani Konukoğlu adına Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptıracak. 18 okul yapan SANKO'nun 3 okul inşaatı ise halen devam ediyor

Giriş Tarihi: 4.5.2013
SANKO Holding, Gaziantep'in İslahiye ilçesine, Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptıracak. Holdingin kurucusu Sani Konukoğlu adına yaptırılacak okulun protokolü Vali Erdal Ata, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Adil Sani Konukoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman, ilçe kaymakamları ve İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin'in katılımıyla imzalandı.

18 OKUL YAPTI

Vali Ata, imza töreninde yaptığı konuşmada, SANKO ve Konukoğlu ailesinin, sanayi yatırımlarının yanı sıra, eğitim alanında da Gaziantep'e çok önemli katkı sağladığını söyledi. SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da şimdiye kadar 2'si fakülte binası olmak üzere 18 okul yaptırdıklarını, birisi Gaziantep Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi olmak üzere 3 okulun inşa halinde olduğunu bildirdi.

BİZDEN SONRA DA SÜRECEK
Abdulkadir Konukoğlu, "İslahiye Sani Konukoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 24 derslikli olarak inşa edilecek. Eğitim yatırımlarının yanı sıra, şimdiye kadar 9 cami yaptırdık, 10'uncu cami inşa halinde. Sani Konukoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camisi'ni de üstleneceğiz. Bugüne kadar hayır işlerimizi hiç aksatmadık ama varlığımız hiç eksilmedi, aksine arttı. Eğitime katkımız ve hayır işlerimiz devam edecek. Bizden sonraki nesil de aynı şevkle sürdürecektir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SANKO'dan 22'nci okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN