Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş şehir Ostrava'da ikili ilişkiler görüşüldü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, kardeş şehir olan Çek Cumhuriyeti'nin Ostrava kentini ziyaret etti

Giriş Tarihi: 6.5.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, kardeş şehir olan Çek Cumhuriyeti'nin Ostrava şehrini ziyaret etti. Ostrava Belediye Başkanı'nın daveti üzerine kente giden Güzelbey ve Gaziantep heyeti resmi temaslarda bulunarak Ostrava ve Gaziantep şehirleri arasındaki iş birliğinin arttırılması noktasında karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

AĞIR SANAYİ POTANSİYELİ
Özellikle ağır sanayi alanında çok önemli bir potansiyele sahip olan Ostrava kenti yetkilileri, Gaziantep ile ticari ilişkilerin arttırılmasını arzuladıklarını ifade ederken, Dr. Asım Güzelbey onuruna resepsiyon düzenleyen Ostrava Belediye Başkanı Peter Kajnar, Gaziantep heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gaziantep'i çok önemsediklerini vurguladı.

ÖZGÜRLÜK BAYRAMINA KATILDI
Resepsiyon boyunca iki şehir arasında yapılması planlanan faaliyetler ve projeler masaya yatırılırken, özellikle bilim merkezleri arası iş birliği, öğrenci değişimi, sosyal projeler, kültürel faaliyetler ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi konuları ele alındı. Gaziantep heyeti, kentin 2'nci Dünya Savaşı'nda özgürlüğüne kavuşmasının 68'inci yıl anma törenine de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş şehir Ostrava'da ikili ilişkiler görüşüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN