Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin en büyük termal tesisi

Kahramanmaraşlı tekstilci işadamı Metehan Kral, Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde kuracağı Türkiye'nin en büyük termal tesisinin proje tanıtımını yapıp, inşaatını başlattı. Dünya çapında bir tesis olacak "Kral Termal" konuklarına en kaliteli hizmeti sunacak

Giriş Tarihi: 6.5.2013
Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren Kral Tekstil, Nevşehir'in kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Kozaklı'ya, Türkiye'nin en büyük termal tesis yatırımını başlattı. Yaklaşık bir yıl süren projelendirme çalışmalarının ardından hazırlanan Kral Termal projesinin ilk etabının bir yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

AÇIK VE KAPALI HAVUZ

Hisseli gayrimenkul satışı şeklinde vatandaşların kullanımına sunulacak olan Türkiye'nin en büyük termal yatırımı olan Kral Termal projesi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Metehan Kral, "Ülkemizde bu kapsamda ve bu kalitede bir tesis yok. Bu projeyi Türkiye'ye kazandırmış olmanın gururunu yaşayacağız. Termal tesisimiz 896 odadan oluşacak. 856'sı apart otel şeklinde dairenin yer alacağı tesisimizde, 40 VIP oda, 12 açık ve kapalı termal havuz, aile havuzları, SPA saunaları yer alacak" diye konuştu.

ŞİFA KAYNAĞI KAPLICA
Kozaklı kaplıcalarının insan sağlığı için oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Metehan Kral, "Bu sağlık ve yaşam merkezimizle Türkiye'ye termalin önemini ve kalitesini anlatmak istiyoruz. Maalesef Türkiye'deki termal su olarak yer altı kaynaklarının yüzde 3'ü kullanılıyor. Yatırım yaptığımız alan Kozaklı'nın çok özel bir yeri. Özellikle sudaki radon gazı ayrıcalığı var. Projenin tamamlanmasıyla burası tam anlamıyla bir sağlık ve yaşam vadisi olacak" dedi.

GURBETÇİYE DE AÇIK
Kozaklı Kaymakamı Tolga Toğan, Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, Nevşehir Çevre ve Şehircilik Müdürü Mehmet Çiçek, Kral Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kral, Kral Termal Yönetim Kurulu Başkanı Metehan Kral ve yüzlerce ilgilinin katıldığı projenin tanıtım programında Metehan Kral projenin detaylarını da görüntülerle paylaştı. Kral ''Hedef kitlemiz ilk etapta Türkiye olacak. Proje bittiğinde ise sağlık ve yaşam vadisi olacak bu tesisi yurt dışında yaşayan gurbetçilerimiz ve yabancı dostlarımıza da açacağız. Bunun için dış ilişkiler departmanımız gerekli altyapı çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin en büyük termal tesisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN