"Ölüm korkusuyla bıçağıma sarıldım"

Giriş Tarihi: 8.5.2013
Adana'da barda eğlenen taraflar arasında cep telefonun yere düşmesi yüzünden çıkan kavgada işlenen cinayet ve yaralamayla ilgili 4'ü tutuklu, 7 şüphelinin "Kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs" suçundan müebbet ve 15'er yıla kadar hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Sanıklardan Mustafa K. öldürülen Erkan Dağoğlu'nun tabancayı kendine yönelttiğini, o anki ölüm korkusu ile bıçağı sapladığını itiraf etti.

BARDA EĞLENDİLER

Olay 4. Ekim 2012 tarihinde Çınarlı Mahallesi'ndeki bir barda meydana geldi. Erkan Dağoğlu (35), aynı yaştaki Fatih G. ve Ayhan Y. geç saatlere kadar barda eğlendi. Ayhan Y. hesabı öderken, arkadaşları da dış kapıda kendisini beklemeye başladı. Bu sırada Mustafa K. (27), Ahmet D. (28), Nihat B. (32), Ahmet Y. (32), Cahit C. (32) ve aynı yaştaki Celal Y. de bardan çıktı.

TELEFON KAVGASI
Çıkışta, Ahmet D. cep telefonu ile konuşan Fatih G.'ye çarpınca cep telefonu yere düşüp dağıldı. Fatih G. "Bana nasıl omuz vurursun?" diye söylenerek telefonunu toplamaya çalışırken Ahmet Y. aniden Fatih G.'ye kafa vurdu. Silah, bıçak, sopa ve şişelerin kullanıldığı kavgada Erkan Dağoğlu ölürken, arkadaşı Fatih G. yaralandı. Yakalanan şüphelilerden Mustafa K. Nihat B., Ahmet D., Ahmet Y. tutuklandı. Celal Y. ile Cahit C. hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

İTİRAF ETTİ
Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada sanıklardan Mustafa K. düşen telefonun parçalarını toplarken Fatih G.'nin kendisine küfür ettiğini, Ahmet Y.'nin ise, 'Dayı o çocuk bir şey yapmadı senden özür diledi' dediğini belirterek, "Fatih bu sözler üzerine Ahmet'e de küfür etti. Ahmet de Fatih'e kafa vurdu. Erkan da gelip tabancanın kabzasıyla kafama vurdu. Fatih bıçağını çıkartıp rastgele salladı ben yaralandım. Bende bıçağımı çektim. Fatih ile birlikte yere düştük"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ölüm korkusuyla bıçağıma sarıldım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN