Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canavarın hiç sevmediği hafta

Karayolu Trafik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Şanlıurfa'da Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Dr. Yavuz Özbaran, kazaların yüzde 95'inin sürücülerden kaynaklandığını belirtti. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş "Bir toplumun uygarlık seviyesi o toplumun trafik düzeyi ile doğru orantılıdır" dedi.

EDS KENDİNİ AMORTİ ETTİ
Şanlıurfa'daki törende konuşan Vali Celalettin Güvenç, önemli kavşaklara EDS kurduklarını dile getirdi. Güvenç, "Kırmızı ışık ihlallerinde cezayı otomatik olarak evlerinize gönderiyoruz. Bunu bilin, sonradan 'canımız yandı' demeyin. 1 milyon 700 bin liraya kurduğumuz bu sistem; 70 günde 1 milyon 800 bin lira ceza yazmış. Sistem 70 günde kendini amorti etti. Dünyanın hiçbir sektöründe böyle bir yatırım yoktur. Bu gurur duyulacak bir şey değildir. Demek ki kural falan tanımıyoruz biz" dedi.

RAKAMLAR ÜRKÜTÜCÜ

Adıyamn Valisi Mahmut Demirtaş ise 2012 yılında yurt genelinde 130 bin 360 ölümlü ve yaralamalı trafik kazasında 2 bin 555 vatandaşın kaza yerinde hayatını kaybettiğini vurguladı. Demirtaş, "Bu kazalar sonucu 221 bin 108 vatandaşımız yaralanmış ya da sakat kalmıştır. İlimiz genelinde 677 ölümlü ve yaralamalı trafik kazasında 10 vatandaşımız kaza yerinde hayatını kaybetmiş, bin 293 vatandaşımız yaralanmış ya da sakat kalmıştır" diye konuştu..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canavarın hiç sevmediği hafta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN