Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalı konuklar proje için geldi

Rekabet Kurumu Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Lost in Translation projesi kapsamında Avrupa ülkelerinden gelen öğretmen ve öğrencileri ağırlıyor

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Adıyaman Rekabet Kurumu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin de katıldığı Lost in Translation adlı projenin bu dönem ev sahibi Adıyaman oldu. Comenius projesi kapsamında Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve İrlanda gibi farklı ülkelerden gelen öğretmen ve öğrenciler Proje Koordinatörü ve Rekabet Kurumu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden İngilizce öğretmeni Mehmet Günaydın yönetiminde etkinliklerini sürdürüyor.

YÖREYİ GEZİYORLAR

Mehmet Günaydın, "Okul olarak içerisinde yer aldığımız proje kapsamında ev sahibi olmamız münasebetiyle ilimize Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve İrlanda'dan 10 öğretmen 7'de öğrenci olmak üzere toplam 17 yabancı misafirimiz Adıyaman'da. Proje çalışmalarımızın yanı sıra ilimizin tanıtımı noktasında etkinliklerimiz oldu. Misafirlerimizin okulumuza yapmış oldukları ziyaret sonrası il merkezinde bulunan tarihi ve turistik yerleri gezmelerini sağladık. Öğretmen arkadaşlarımız otelde konaklarken, yabancı öğrencilerimizi okulumuz öğrencilerinin evinde konuk ettik" dedi.

GÖNÜL ELÇİSİ OLACAKLAR

Konuklara Adıyaman'ın gelenek ve göreneklerinin de tanıtıldığını belirten Günaydın, döndüklerinde ülkelerinde gönüllü turizm elçiliği yapmalarını umduklarını kaydetti. Projeye Çek Cumhuriyeti'den katılan Dagmar Vykoukalava ve İrlanda'dan gelen Plip O'Callangahan da Adıyaman'ın çok güzel tarihi ve turistik yerlere sahip olduğunu belirterek, kendilerini gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiklerini söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı konuklar proje için geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN