Hepsi çakı gibi birer asker oldu

Giriş Tarihi: 12.5.2013

Engelliler Haftası nedeniyle, Antakya'da 42 zihinsel ve bedensel engelli, 1 günlük temsili de olsa askerlik yapmanın sevincini yaşadı

Antakya'da Engelliler Haftası dolayısı ile 42 zihinsel ve bedensel engelli 1 günlük askerlik sevincini yaşadı. Askerlik heyecanını yaşayan engelliler aileleri ile birlikte 2. Hudut Alay Komutanlığı'nda davul zurna ile karşılandı. Sevinçli ve heyecanlı olduğu gözlenen engelliler, askeri elbiselerini giyip, sağlık kontrolünden geçtikten sonra erbaşlar nezaretinde silah eğitimi gördü.

YEMİN ETTİLER

Mutlulukları gözlerinden okunan engelliler daha sonra yemin edip teskerelerini aldı. Törende konuşan 2. Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, yaptığı konuşmada, "En değerli varlıklarımız olan evlatlarımız, içtikleri bu and ile gücünü bağrından çıktığı yüce Türk milletinin ona olan güveninden ve sevgisinden alan Türk Silahlı Kuvvetlerinin saflarına katılmışlardır." şeklinde konuştu.

MEHMETÇİKLER
Şu andan itibaren milletimizin göz bebeği, Türkiye Cumhuriyetinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman birer Mehmetçiği oldunuz" diyen Polat, "Hepinizi kutluyorum. Hepinizin yüreğindeki heyecan ve coşkuyu ben ve aileleriniz hissediyor ve sizlerle gurur duyuyoruz." diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından 1 günlük temsili askerlik, eğitim alan engellilerin de katıldığı geçit töreni ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsi çakı gibi birer asker oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN