MTSO Şerefattin Aşut'la devam ediyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanlığına Şerafettin Aşut yeniden seçilirken, Mahmut Arslan Meclis Başkanı oldu

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) 4 Mayıs Cumartesi günü yapılan meclis ve meslek komitesi üyeleri seçiminden sonra Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlığı seçimlerini meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Şerafettin Aşut ezici bir çoğunlukla yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, Meclis Başkanlığı'nı Mahmut Arslan kazandı. Meclis Başkan Yardımcılığına Bedirhan Orak ve Murat Çalışkan, Katip Üyeliğe Hasan Yeşilçimen seçildi.

BÜYÜK REKABET YAŞANDI

Yönetim Kurulu Üyeleri ise Hakan Sefa Çakır, Ali Fuat Budur, Kasım Tanrıöver, Alper Gürsoy, Nuh Yükselgüngör, Fatih Kısa, Ekrem Sağlam, Enis Gürbüz Hekimoğlu, İbrahim Zeper ve Ufuk Maya'dan oluştu. MTSO olarak, son zamanların en katılımlı seçimlerinden birini yaşadıklarını bildiren Aşut, "Tüm guruplarda büyük rekabetler oldu. Tüm adaylar kıyasıya çalıştı. Kendisini anlattı, oy istedi. Tüm bunlar demokrasinin ve Cumhuriyetin en önemli kazanımı ve en doğal parçasıdır" dedi.

ARTIK HİZMET ZAMANI

Tüm adayların son güne kadar kıyasıya mücadele ettiğini de kaydeden Aşut, "Şu an itibariyle rekabet bitmiştir. Tek yürek odamız için, Mersin için, ülkemiz için hep birlikte hizmet zamanı başlamıştır. Yeni Meclis'te ve komitelerde görev alan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. İlk kez gelen arkadaşlarımın taze enerjileri ile ikinci kez seçilen arkadaşlarımın ise geçmiş tecrübeleri ile Mersin ekonomisini daha da yukarılara taşıyacak projeleri üreteceklerine inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTSO Şerefattin Aşut'la devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN