Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çayda Çıra Festivali Sultan'ı ağırlayacak

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Elazığ Sinema Derneği'nin 6'ncısını düzenlediği ve Anneler Günü'ne adadığı Uluslararası 6'ncı Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali'nin bu yılki onur konukları usta isimler Aytaç Arman ile Türk sinemasının Sultan'ı Türkan Şoray. Elazığ'da 1972'de çekilen Cemo filminde rol alırken attan düşen Türkan Şoray, ameliyatını yapan Prof. Dr. Nihat İlhan'ı da ziyaret edecek. Festival 12-17 Mayıs tarihleri arasında devam edecek.

FARKLILIK YARATIYOR

Sinema Derneği Başkanı Serdar Kara, dünyada ilk kez Anneler Günü'ne adanmış bir festival olma özelliğini kazanan organizasyonun her yıl etkinliğini artırdığını söyledi. Kara, "Festivalimiz Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş değerlerine ışık olup, hafızalardan silinmeyecek organizasyonlarla farklı olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor" dedi.

Zengin program
Serdar Kara festival kapsamında sanat, sinema ve iletişim profesyonellerinin ve film emekçilerinin de davet edildiği Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali'nde Aytaç Arman ve Türkan Şoray'a 'Onur Ödülü' verileceğini söyledi. Kara, festivalde uzun metrajlı ulusal film gösterimi, Bosna Hersek uzun metrajlı film gösterimi, film söyleileri, atölyeler, resim ve fotoğraf sergileri ve gala konserlerinin düzenleneceğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çayda Çıra Festivali Sultan'ı ağırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN