Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört aile birden barışa el uzattı

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bozova ilçesine bağlı Şanlıavşar köyünde ve Suruç ilçesine bağlı 11 Nisan beldesinde, toplam 3 kişinin hayatını kaybettiği iki ayrı kan davasını bitiren barış törenlerine katıldı. İlk olarak Şanlıavşar köyündeki törene katılan Vali Güvenç, 4 yıl önce 1 kişinin hayatını kaybettiği olay nedeniyle kendi aralarında husumet yaşayan Gül ailesinin fertlerinin barışmasına tanıklık etti. Vali Güvenç, "Barışa vesile olan herkesten Allah razı olsun" dedi.

HUSUMET BİTTİ

Güvenç, daha sonra Suruç'a bağlı 11 Nisan beldesine geçerek, burada Akşam, Bozdağ ve Karadeniz aileleri arasında 3 ay önce başlayan husumeti sonlandırmak amacıyla düzenlenen barış törenine katıldı. 2 kişinin öldüğü ve 3 kişinin yaralandığı olayla başlayan husumetin ortadan kalktığı törende konuşan Vali Güvenç, kan davalarının artık sona ermesi gerektiğini söyledi. Güvenç, devletin her konuyu çözmek için gayret ettiğini, bu sorunu bitirmek konusunda da kararlı olduklarını ifade et

BU İŞLER ARTIK SONA ERMELİ
Vali Güvenç, "Bir yandan seviniyorum, bir günde iki sorunu bitireceğiz diye. Öbür yandan da diyorum ki artık bu işler bitmeli. Şanlıurfa'da artık kan davası konuşulmamalı" dedi. Barış yemeğine, Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekilleri Seydi Eyyüpoğlu, Abdulkerim Gök, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ünsal Bulut, ile çok sayıda aşiret mensubu katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört aile birden barışa el uzattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN