Kahramanlık değil vatandaşlık görevi

Giriş Tarihi: 13.5.2013

Adana'da üç yıldır üst üste vergi şampiyonu olan Şekip Karakaya, "Vergi rekortmenliğinden ötürü içimi sevinç kaplıyor. Kahraman değilim, sadece vatandaşlık görevimi yerine getiriyorum" dedi

Adana'da vergi rekortmenleri listesinde 3 yıldır birinciliği kimseye kaptırmayan Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmada vergi rekortmenliğinin gündeme getirilmesi üzerine, "Bu bir kahramanlık ya da erdem gibi algılanmamalı. Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Bu rekortmenlik çok hoşuma gidiyor, içimi sevinç kaplıyor" dedi. Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, Akdeniz Televizyonu'nda Emine Gürcan'ın sunduğu Patronlar Kulübü programına konuk oldu. Vergi rekortmenliğinin çok keyifli olduğunu söyleyen Karakaya, "Kazancı kendinize ilişkin, kendinizle alakalı, sadece kendinize ait bir mekanizasyon gibi görüyorsanız keyif almazsınız. Böyle bir durum sizi motive etmez" diye konuştu.

DEVLETE BORÇLUSUN
"
Vergi ödemek enayilikse, ben iyi bir enayiyim" diyen Karakaya şöyle devam etti: "Bunu tabii mecazi anlamda söylüyorum. Onur duyduğum bir enayilik benim. Bunu bir kahramanlık olarak da almıyorum Çok basit bir mekanizması var bu işin. Benim eğitimim belki de beni buna zorluyor. Çalışıyorsan, kazanıyorsan, onun bir bölümünü devlete vermek zorundasın. Ben kazanç elde ederken, devletin bir çok mekanizmasının bana yardımcı olduğunu biliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanlık değil vatandaşlık görevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN