Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 aylık veriler yüz güldürdü

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, bölgedeki gelişmenin yılın ilk 4 ayındaki elektrik, su ve doğalgaz tüketimine yansıdığını söyledi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AHSOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, bölge olarak 2012 yılındaki istikrarlı büyümeyi, 2013 yılında da sürdürdüklerini, yılın ilk yarısına yaklaşırken bölgeye ilginin artarak devam ettiğini söyledi. Adana'nın toplam ihracatının yüzde 50'sini gerçekleştiren OSB'nin, yıllık bir milyar dolar ihracat yaptığını belirten Sütcü, "Bölgemizin doğalgaz tüketimi, Adana'nın tüketiminin yüzde 41'i oranındadır. Adana'daki kayıtlı istihdamın yüzde 12'si bölgemizde. Bu yıl üretim artışına paralel olarak ihracatta da artış bekliyoruz'' dedi.

TÜKETİMDE ARTIŞ

Sütcü, bölgedeki elektrik, doğalgaz ve su tüketimindeki artışın bölgedeki üretim artışını gösterdiğini vurguladı. Başkan Sütcü, 1 Ocak-30 Nisan 2013 döneminde bölgede elektrik tüketiminin 335 milyon 621 bin 551 kilovatsaat olduğunu, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23'lük artış kaydedildiğini bildirdi. Başkan Sütcü, geçen yılın ilk 4 aylık döneminde bölgede 273 milyon 333 bin 50 kilovatsaat elektrik tüketildiğini anımsatarak, gerçekleşen yaklaşık 4'te bir oranındaki artışın sevindirici olduğunu vurguladı.

2013 BEKLENTİLERİ

Sütcü, 2013 yılına iyi başlangıç yaptıklarını, yıl boyunca da pozitif verilerin süreceğini tahmin ettiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Çünkü, uzun dönemdir kriz yaşayan Avrupa'da iyiye dönüş başladı. Bu da Avrupa ülkelerine de ihracat yapan bölgemiz sanayicileri açısından son derece olumlu bir tablo olarak karşımıza çıkacak. Avrupa'daki krizde sanayicilerimiz yeni alternatif pazar arayışlarına girerek bu ülkelerdeki krizden en az etkilenmenin yolunu buldu. Krizin etkisini kaybetmeye başlamasıyla çok daha olumlu bir tablonun çıkacağını tahmin ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 aylık veriler yüz güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN