Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İyilik Gemisi' Afrika yolcusu

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 'İyilik Gemisi Batı Afrika Yolunda' başlıklı yardım kampanyasındaki konuşmasında "Türkiye Batı ülkeleri gibi yardım bütçesini kesmedi" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Limanı'nda düzenlenen "İyilik Gemisi Batı Afrika Yolunda" yardım kampanyası çerçevesinde gemi uğurlama töreninde, organizasyona 100 tonluk gıda yardımında bulunulduğunu söyledi. Çağlayan, Türkiye'nin birçok Batılı ülkenin aksine yardım bütçesini kısmayarak, 2012 yılında 2,5 milyar dolar tutarında yardım gerçekleştirdiğini söyledi. Bakan Çağlayan "Biz bu yardımları karşılık beklemeksizin, Allah rızası için gerçekleştiriyoruz" dedi.

20 MİLYONLUK YARDIM

Kampanyanın 'yardım seline' dönüştüğünü belirten Çağlayan, "Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansını (TİKA) ve Türk Kızılayı'nı devreye aldık. Moritanya, Senegal ve Nijer'de ihtiyacı olan kardeşlerimize toplam 20 milyon liradan fazla gıda yardım malzemesi götürülecek. Buradaki insanların hangi dine mensup oldukları, ırklarının, meşreplerinin ne olduğu hiçbir şekilde bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren tek boyutu Allah'ın yaratmış olması" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İyilik Gemisi' Afrika yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN