Nakıboğlu anısına tıp fakültesi yapıldı

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Zirve Üniversitesi Emine-Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi binası hizmete açıldı, araştırma ve uygulama hastanesinin ise temeli atıldı. Harcamaların tamamı, merhum işadamı Bahaeddin Nakıboğlu'nun eşi Emine Nakıboğlu, damatları ve kızları Osman-Gülfer Nakıboğlu, Burhan-Lale Yetkin, Mehmet- Eda Akınal, Emin-Demet Aytekin ve Halil-Şule Mazıcıoğlu tarafından karşılandı.

EN BÜYÜK İHTİYAÇ SAĞLIKTA

Törende ölümünün 2'nci yıldönümünde Bahaeddin Nakıboğlu için Kuran-ı Kerim okundu. Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Cumhur Kılınç, dünyada en çok ihtiyaç duyulan meslek grubunun sağlıkçılar olduğunu söyleyerek, "Bu eğitim kurumunun açılışındaki amaç uluslararası alanda yetkinliğe, akademik alt yapıya sahip hekimler yetiştirmek" dedi.

ÖNEMLİ MİSYON ÜSTLENECEK
Nakıboğlu ailesi adına konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu ise "Bu hatıranın varisleri olarak bu aziz insandan ayrılığın burukluğunu yaşıyoruz. Manevi alemde ruhuna rahmet dileklerimizi ve duamızı gönderiyoruz" dedi. Vali Erdal Ata da fakülte ve hastanenin önemli bir misyon üstleneceğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakıboğlu anısına tıp fakültesi yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN