Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Yeni MTSO

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sona erdi. Oldukça çekişmeli geçen seçimler sonucunda yeni yönetim ilk toplantısında (Bu köşeyi yazdığım sırada yönetim toplantısı devam ediyordu) görev bölümü yapacak. Gerçekten de son yılların en güçlü yönetimi oluştu. Şerafettin Aşut başkanlığında toplanan yönetimin, Birinci Başkan Yardımcılığına Nuh Yükselgüngör'ü, İkinci Başkan Yardımcılığına ise Fuat Budur veya Kasım Tanrıöver'i getirmesi, Alper Gürsoy'un ise Muhasip Üye olması bekleniyor.
Ancak kim gelirse gelsin yönetimin hepsi bu görevlere layık isimler. Şerafettin Aşut'u, Nuh Yükselgüngör, Fuat Budur, Hakan Çakır, Alper Gürsoy, Kasım Tanrıöver, Ufuk Maya, Fatih Kısa, Ekrem Sağlam, İbrahim Zeper ve Enis Hekimoğlu gibi isimlerle çalıştığı için şanslı buluyorum.
Hepsi kendi mesleklerinde başarılı olmuş iş adamları.
Fuat Budur neredeyse 15 yıldır MTSO yönetiminde.
Nuh Yükselgüngör, yine aynı şekilde ya yönetimde ya mecliste görev yapmış.
Hakan Çakır, 10 yılı aşkın bir süredir yönetimde görev yapıyor. Fatih Kısa siyasetteki başarısını, bilgi birikimini oda yönetimine yansıtacaktır. Gerçekten de düşmanlığı, kini, kıskançlığı sürdürüp, "Bu meclise, bu yönetime giremedim, karşı çıkacağım" mantığı ile muhaliflik yapmak hiç doğru değil. Mahmut Arslan ile Meclis Başkanlığı için aday olan Serdal Kuyucuoğlu da geçmiş yönetimlerde yine Şerafettin Aşut ile birlikte başarılı görev yapmış iki eski mesai arkadaşıdır.
Sadece birisinin listesi kazanmıştır. Mahmut Arslan da daha önce bir iki oyla 2 seçim kaybetmiştir.
Ancak her zaman yapıcı davranışları ile takdir toplamıştır.
Sonuçta MTSO Meclisi de çok seçkin kişilerden oluşmuş ve tek amaçları da Mersin'e hizmet etmek olmalıdır. MTSO Meclisi içinde 3-4 tane çok seçkin yönetim çıkacak kadar değerli arkadaşlar bulunmaktadır. Bu dönem kazanan meclis üyesi ve yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.
Bu seçimlere siyasetin karıştığı iddiaları var. En az 20 yıldır bu seçimleri yakından izlerim. Hangi dönemde siyasetin parmağı olmadı ki… En azından meclis üyelerinin tamamına yakını bir siyasi partiye yakın ve oy isterken bunları kullanmıştır.
Ancak bundan sonra meclisin ve yönetimin siyasetten uzak kalması birlik olmak için gereklidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Yeni MTSO
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN