Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bizi engellemeyin'

Adana'da düzenlenen 9. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali sona erdi. Engelliler, "Biz engelli değiliz, engellenen insanlarız. Bizi engellemeyin" dedi

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Adana'nın ev sahipliğinde 9 ülkenin katıldığı 9. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, bedensel ve zihinsel engellilerin dans gösterileriyle sona erdi. Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda gerçekleşen kapanış gösterisi görülmeye değerdi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dünya ülkelerinin engellilere karşı daha hassas ve duyarlı olması gerektiğini belirtti.

AYNI HAKLARA SAHİBİZ

Kişilerin, kendi sorumluluk alanları içerisindeki engelleri kaldırması gerektiğini ifade eden Aldırmaz, belediye olarak engellilere yönelik çalışmaların süreceğini söyledi. Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyesi Zekeriya Ünal ise farklılıklara rağmen tüm vatandaşların aynı haklara sahip olduğunu belirterek engelliler adına bazı talepleri olduğunu anlattı.

"ENGELLENEN İNSANLARIZ"
Kapanış programda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli işaret dili tercümanı Sibel Özüer İstiklal Marşı dahil tüm konuşmaların çevirisini yaptı. Tören engelli gençlerin halk oyunu ve dans gösterileri ile sona erirken. Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya da "Biz engelli değiliz, engellenen insanlarız. Bizi engellemeyin" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizi engellemeyin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN