Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızkalesi'nde sezon uzuyor

Giriş Tarihi: 19.5.2013

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı turistik Kızkalesi beldesine yerli ve yabancı turist akını başladı. Kızkalesi'nin belirlediği ilk hedef, sezonu 12 aya çıkarmak

Tarihi, doğası ve denizi ile turizm açısından en önemli şehirlerden birisi olan Mersin'in Kızkalesi beldesi, beklediği sıçramayı bu yıl gerçekleştirecek. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan yapılan yatırımlar sayesinde beldede yılın 12 ayı denize girilip, yüzülebileceğini ve kumsalda güneşlenilebileceğini söyledi.

TADINI ÇIKARIYORLAR

Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri olan Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı tarihi ve turistik Kızkalesi beldesinde, yerli ve yabancı turistler deniz ve kumsal keyfi yaşıyor. Beldede güzel havayı fırsat bilen turistler, deniz bisikletiyle gezinti yapıp, kumsalda denize nazır güneşlenerek günün tadını çıkarıyor. Kızkalesi beldesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, "Beldemize yerli ve yabancı turistler akın etmeye başladı. Kızkalesi ve çevresi, Türkiye'de yıl içerisinde güneşi en çok gören ve sıcaklık ortalamasının en yüksek olduğu bölge. Dolayısıyla beldemiz turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisi oluyor" dedi. 17. Akdeniz Oyunları'nın bölge turizmine büyük katkılar sağlayacağının altını çizen Çalışkan, "Yapılan spor tesisleri Mersin'in kalıcı değerleridir. Biz bu yapılan tesislerin Mersin'in turizmini uzatma açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu. Mersin'de son yıllarda turizm alanında çok büyük gelişmelerin yaşandığını vurgulayan Çalışkan, "Bugün Mersin'de 34 binden fazla yatak var. Tarsus Kazanlı'da yapılacak olan 15 bin yataklık turizm yatırımları Mersin'imize çok önemli katkılar getirecek. Yapılan bu çalışmalar doğrultusunda Mersin bu yıl beklenen sıçramayı gerçekleştirecek ve sezonunu uzatacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızkalesi'nde sezon uzuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN