Küstürülen sanayici Adana'dan çekildi

İşadamlarına seslenen Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu: Sahip çıkılmadığı için sanayiciler kenti terk etti ve Adana Gaziantep'in gerisinde kaldı

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Anadolu Girişimci İşadamları Derneği'nin (AGİD) geleneksel olarak düzenlediği 'Ufku Zorlayanlar' programının bu ayki konuğu Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu oldu. IMF borcunu esprili bir dille anlatan Konukoğlu, "Borcunuzu ödediğiniz adamın senedini yırtmak kadar zevkli bir şey yoktur. IMF'ye borç bitince Türkiye'nin senedi bende olmadığı için masamda duran gazeteyi yırtarak o zevki almaya çalıştım" dedi.

ADANA GERİDE KALDI

HiltonSA Oteli'nde düzenlenen toplantıda konuşan Konukoğlu Adana ile Gaziantep'i kıyasladı. Eskiden hep Adana'daki fabrikaların hayali ile yaşadığını ifade eden Konukoğlu, bugün Adana'nın, Gaziantep'in çok gerisinde kaldığını belirtti. Belediyelerin, milletvekillerinin, oda başkanlarının, STK'ların işadamları ile birlikte tek ses olması gerektiğini söyleyen Konukoğlu, "Zamanında buradaki sanayicilere sahip çıkılmadı, onlar biraz da bu yüzden gitti" diye konuştu.

PASTANIN KABARTMA TOZU

Zekatı verilmeyen malın bereketinin olmayacağını anlatan Konukoğlu, zekatı pastanın kabartma tozuna benzetti. Konukoğlu, "Kabartma tozu olmadan pasta kabarmaz. İş hayatı da böyledir. Bin 500 öğrenciye burs veriyoruz. 100 bin kişiye gıda yardımı yapıyoruz. 20'den fazla okul, 9 cami yaptırdık. 10. caminin temelini ise önümüzdeki günlerde atacağız. Siz zekat verdikçe malınız bereketlenir, kabardıkça kabarır" şeklinde konuştu.

2023 HEDEFİ İÇİN

Programın açılış konuşmasını yapan AGİD Başkanı Seyfettin Alpat da AGİD olarak çatı kuruluşları TUSKON'un şemsiyesi altında Adana ve Çukurova ekonomisi başta olmak üzere 2023 hedefi için Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalıştıklarını söyledi. Alpat, konuşmasının ardından Abdulkadir Konukoğlu'na plaket verdi. Toplantıyı Vali Vekili Durmuş Gençer ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da izledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küstürülen sanayici Adana'dan çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN