Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezitli'de tek hedef hizmet

Mersin'in merkez Mezitli ilçesinin Belediye Başkanı Uğur Yıldırım "Tek bir amacımız var. O da Mezitli'yi her alanda hak ettiği noktaya taşımak" dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Mersin'in sahil şeridinde yer alan Mezitli ilçesine, 2009 yerel seçimlerinden sonra Kuyuluk, Davultepe, Tece belediyelerinin bağlandığını ve 120 bin yerleşik nüfusa sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Uğur Yıldırım "Tek bir amacımız var. O da geleceğin parlayan yıldızı Mezitli'yi en iyi konuma getirmektir" dedi.

YETKİ SORUNU VAR

Mezitli'de, geçmişten gelen düzensiz kentleşme ve hızlı büyümeye paralel olarak, karşılarına pek çok sorun çıktığını söyleyen Başkan Yıldırım, "Bu da bizim özverili çalışmamızı gerektiriyor. Her belediyenin ayrı ayrı yaptığı işler var. Örneğin Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı işler ile bizim yaptığımız işler ayrı, yani farklı yetki alanlarına sahibiz, öyle olunca bu yetki alanlarından kaynaklanan sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Biz çağdaş belediyecilik anlayışını kendimize hedef olarak belirlediğimizden, bu alanların birbirinden ayrı olmasına rağmen, özverili çalışmalar sergilediğimizi düşünüyorum" diye konuştu. İlçenin turizm alanında da giderek artılar kazandığını belirten Başkan Yıldırım, "Turizme açık ilçemizde, Doğu Arıtma Tesisi'nin hizmete girmesiyle, Mezitli sahillerinde denize girmek olağan hale geldi. Batı Arıtma Tesisinin de inşası ile birlikte sahillerimiz mavi bayrak alacaktır" dedi. Sahilde düzenleme çalışmalarına da devam ettiklerini söyleyen Başkan Uğur Yıldırım, "Sahil yürüyüş yolları, plajlar vatandaşların uzun süreli ihtiyaçlarını karşılayacakları duş, wc, büfe ve kafeteryası olan temiz ve nezih bir hale getirilmiş sahil planladık. Yaptığımız kıyı düzenlemesinin boyu 10,5 kilometredir" diye konuştu.

ODALARLA İŞ BİRLİĞİ

Belediye olarak 2009 yılından beri Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi ile birlikte Güneş Festivali'ni düzenlediklerini hatırlatan Başkan Yıldırım, "Bizim buradaki amacımız yılın çok büyük bir bölümü güneşli olan Mersin'de, Güneş Festivali ile dikkatleri güneş enerjisi üzerine çekmek. Düzenlenen festival ile halkımızı hem kültür sanatla buluşturuyoruz, hem de güneş enerjisi hakkında bilgilendiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezitli'de tek hedef hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN