Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet Müdürü Gürkan MARDAV'ın konuğu oldu

Mardinliler Dayanışma Vakfı (MARDAV) başkan ve yöneticileriyle bir araya gelen Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, dezavantajlı ailelerin çocuklarından oluşan "Biz Ebruyuz" projesini anlattı, destek istedi

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Çoğunluğu dezavantajlı ailelerin çocuklarından oluşan müthiş bir grup kurarak Türkiye'ye damgasını vuran Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Mardinliler Dayanışma Vakfı (MARDAV) başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek çalışmalarını anlattı. Gürkan, "Sosyal projelerimizi paylaştığımız sürece başarıya ulaşma şansımız çok artar" dedi. Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Friends Cafe'de verilen kahvaltıda konuşan MARDAV Onursal Başkanı Mahmut Tatlıdede, birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin faziletlerinden bahsederek, "Davetimizi kırmayıp gelen tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum" dedi. MARDAV Başkanı Osman Göktekin ise bir vakıf üniversitesi kurmayı arzu ettiklerini belirtti. Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, MARDAV'ın eğitime verdiği desteği takdirle karşıladığını belirterek, "Adana'yı dolaşsak okuma imkanı olmayan en az 4-5 bin çocuk buluruz. Bir projemiz var. Örneğin ortaokula giden bir kızı olan aileye ortaokula giden bir başka kızımızı emanet edeceğiz. Böylece 2 kızı olacak. Ailesiyle tanışacak, dostluk köprüsü kurulacak" dedi.

ANADOLU'YU ANLATAN BİR İSİM
Çoğunluğu dezavantajlı ailelerin çocuklarından oluşan "Biz Ebruyuz" isimli koronun çalışmalarından bahseden Gürkan, "Biz bir koro kurduk. İçinde polise taş atan çocuklar bile vardı. Ama şimdi onlar öyle güzel işler yapıyor ki, hepimiz gıpta ile izliyoruz. Arapça, Ermenice, Kürtçe, Türkçe şarkılar söylüyorlar. Koroya 'Biz Ebruyuz' dedik. Anadolu'yu tam anlamıyla anlatan bir isim oldu. Güzel işler yaparsanız güzel tepkiler alırsınız. Biz bunu Adana'da başardık" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet Müdürü Gürkan MARDAV'ın konuğu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN