Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te Martı Timleri iş başında

Park ve bahçelerde vatandaşların güven içinde yürüyüş, spor, gezinti ve piknik yapabilmeleri amacıyla bisikletli polis timleri oluşturuldu

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, park ve bahçeler başta olmak üzere şehrin araçla girilemeyen bölgelerinde asayişi sağlamak ve suçlularla etkin mücadele amacıyla bisikletli timler oluşturdu. Martı Timleri vatandaşların parklarda güvenli bir ortam içerisinde spor, yürüyüş, gezinti ve piknik yapabilmeleri amacıyla görev yapacak.

VATANDAŞ RAHAT EDECEK

Park ve bahçelerde vatandaşın güvenliği açısından 'Martı Timleri'ni oluşturduklarını belirten İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, "Yazın yaklaşmasıyla vatandaşın güvenliğini korumak açısından bisikletli polislerimiz göreve başlamışlardır. Artık parklarda vatandaşlarımız güvenlik açısından umuyorum daha rahat edeceklerdir" diye konuştu.

SUÇU ÖNLEYECEKLER

Bisikletli polislerin şehrin çeşitli bölgelerinde görev yapacaklarını bildiren Aydın, "Amacımız şahsa ve mala karşı suç işlenmesi oranını asgariye indirmek. Suç ve suçlularla mücadelede meydana gelen olaylara en kısa sürede müdahale etmek ve halkımızın polise olan güveni ile birlikte mevcut huzur ve güven ortamını daha da artırmak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te Martı Timleri iş başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN