Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soyguncular hala kayıp

Gaziantep'te bir bankaya ait 7 milyon avro parayla kaçan güvenlikçiler izini kaybettirdi. İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, "İlelebet kaçamayacaklar" dedi

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Gaziantep'te özel bir bankaya ait 7 milyon avro ile kayıplara karışan güvenlik görevlileri izlerini kaybettirdi. Para yüklü valizlerle 29 Mart 2013'te ortadan kaybolan güvenlik görevlileri Mehmet Vatan ve Gökhan Arnavut'un yakalanması için çalışmalarını sürdüren Gaziantep Emniyet Müdürlüğü deyim yerindeyse sürek avı başlattı. Geniş çaplı bir çember oluşturup zanlılara ulaşmak için her yeri didik idik inceleyen polis, kısa süre içinde soyguncuları yakalayıp adalete teslim etmeye çalışıyor.

ZANLILARDAN İZ YOK

Gökhan Arnavut'un başka bir araçla alıp kaçırdığı arkadaşıyla birlikte İbrahimli bölgesinde güvenlik kameralarının olmadığı bir alanda araçtan inerek ortadan kaybolması üzerine zanlıların yakalanması için Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği bünyesinde özel bir ekip kurularak çalışmalara başlandı. Aradan geçen zamana rağmen zanlılarla ilgili bir iz bulunmazken, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın şu açıklamayı yaptı:

"ÖZEL EKİP ÇALIŞIYOR"
Gaziantep polisi soygun olayının faillerini yakalamak için üstün bir çaba sarf ediyor. Zanlıların izine ulaşıp yakalamak amacıyla geniş çaplı bir çember kurduk. Oluşturulan özel ekip titiz bir çalışma sürdürüyor. Arkadaşlarımız bugüne kadar sayısız başarılı çalışmalara imza attı. En yakın zamanda bu olayı da çözeceklerine inanıyorum. Gece gündüz demeden bu konu üzerinde çalışıyorlar. Zanlılar ilelebet kaçamayacaklardır, kısa sürede onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz.

ARKADAŞI BELİRLENDİ
Gaziantep'te banka güvenlik firması elemanı Mehmet Vatan, kurye görevi sırasında birlikte çalıştığı arkadaşının, bir banka şubesine ait kartları teslim etmesi için araçtan inmesini fırsat bilerek, içinde 7 milyon avro olan araçla bankanın önünden uzaklaşmıştı. Dışarı çıkan arkadaşının aracı yerinde görmemesi üzerine yapılan ihbarla harekete geçen polis, aracın geçiş güzergahlarını inceleyerek zanlının soygunu kendisi gibi özel bir firmada güvenlik görevlisi olan Gökhan Arnavut ile birlikte gerçekleştiğini tespit etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soyguncular hala kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN