Eğitime büyük destek

Sanko Özel Okulları bünyesinde bilim insanı yetiştirmek amacıyla kurulan SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi'nin resim açılışı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yapıldı

Giriş Tarihi: 26.5.2013
Gaziantep'te Sanko Özel Okulları bünyesinde bilim insanı yetiştirmek amacıyla kurulan SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi'nin resmi açılışı yapıldı. Bakan Nabi Avcı, "Sanko Grubu'nun bu davranışının Türkiye'deki bütün hayırseverlere örnek olmasını diliyorum. Okulumuzun Gaziantep'imize, milli eğitimimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

2 BİN ÖĞRENCİYE BURS

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ise her yıl 2 bin üniversite öğrencisine karşılıksız burs verdiklerini, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda her yıl 20 bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteği sağladıklarını, bugüne kadar ikisi fakülte olmak üzere 18 okul yaptırdıklarını anlattı.

ANADOLU'DA İLK VE TEK OKUL
Açılışı yapılan lise binasında l2 derslik ve 8 uygulama derslikli Anasınıfı bölümü, 30 derslik ve özel donanımlı 10 adet laboratuarlı Sanko Koleji ve Anadolu'nun ilk ve tek Fen ve Teknoloji Lisesi bulunduğu, SBS ile öğrenci alan okulun 493 taban puanla kayıt olan burslu 20 öğrenciyle eğitime devam ettiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime büyük destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN