Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul öncesi eğitimde Mersin marka kent

Okul öncesi Eğitim Şenliği'ne katılan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, okul öncesi eğitimde Türkiye'de birinci olan Mersin'in, bir marka olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Okul Öncesi Eğitim Şenliği'ne katıldı. Güzeloğlu, Marina Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen etkinliğe eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte geldi. Güzeloğlu, okul öncesi eğitimde Türkiye'de birinci olan Mersin'in, bir marka kent olduğunu söyledi. Şenlikte kısa bir konuşma yapan Güzeloğlu, "İlimiz, okul öncesi eğitimde Türkiye 1'incisi ve büyükşehirler arasında açık ara en öndeki kent olmuştur. Bu başarının gerçekleşmesinin sahibi ve buna katkı koyan siz anneler ve babalarsınız" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül de Mersin'in okul öncesi eğitimde 2010'da Türkiye'de 49'uncu sıradayken, 2011'de Türkiye 10'uncusu, 2012'de de Türkiye 1'incisi olduğunu ifade etti.

RENKLİ GÖSTERİLER
Konuşmaların ardından sahneye çıkan minikler birbirinden güzel gösteriler sundu. Sahnede çocuklarını gören veliler çocuklarının bu anlarını an be an kaydetti. Kafkas, zeybek, dans, halk oyunları ve jimnastik grubu gösterileri izleyicilerden büyük beğeni toplarken, gösterilerin sonlarında açtıkları Türk bayrakları coşkulu sahnelerin yaşanmasına neden oldu. Minkler açtıkları bayrakları öperek Güzeloğlu'na teslim ettiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul öncesi eğitimde Mersin marka kent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN