Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiye hakaret ve iftiraya dava

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile birlikte 5 kişiye hakaret edip iftira attığı ileri sürülen Taner Talaş ile arkadaşı Niyazi Büyükdeniz hakkında 34 yıla kadar hapis istemleri ile iddianame düzenlendi

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un usulsüzlükler yaptığı iddiasıyla hakkında mektup yazıp tüm valilere ve milletvekillerine gönderdiği öne sürülen internet sitesi sahibi Taner Talaş ve arkadaşı Niyazi Büyükdeniz hakkında "İftira ve hakaret" suçundan 2'şer yıldan 34'er yıla kadar değişen hapis istemleri ile iddianame düzenlendi. İddianame kabul edilirse dava 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, mektubu yazanların ortayı çıkarılması için geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet savcılığına başvurdu. Savcı, Vali Coş hakkında çeşitli iddiaların yer aldığı mektubu yazdığı ve Tarsus Postanesi'nden tüm valiler ile milletvekillerine postaladığı iddia edilen internet haber sitesi sahibi Taner Talaş ile Niyazi Büyükdeniz hakkında iddianame düzenledi.

PARMAK İZİ ÇIKTI
İddianamede, mektupları Niyazi Büyükdeniz'in gönderdiğinin parmak izi ve teknik izlemelerle tespit edildiği, Talaş'ın Büyükdeniz'i Tarsus'a götürdüğünün belirlendiği anlatıldı. Vali Hüseyin Avni Coş'un yanı sıra, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Koçberber, Özel Kalem Müdürü Vahdettin Sakallı ile birlikte özel bir hastanede görevli Dr. A.B.B., firma yetkilisi M.K. ile serbest meslek sahibi E.A. hakkında da asılsız iddialarda bulunulduğu iddianamede yer aldı.

34'ER YIL İSTENİYOR

Cumhuriyet savcısı, sanıklar Talaş ve Büyükdeniz hakkında, 6 kişiye 'Hakaret ve iftira' suçundan 2'şer yıldan 34'er yıla kadar hapis istedi. Önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak olan 2 tutuksuz sanık da, polisteki ifadelerinde mektupları yazmadıklarını ve valiler ile milletvekillerine göndermediklerini iddia ederek, asıl mağdurların kendilerinin olduklarını ileri sürdü.

TAKİPSİZLİK KARARI
Aynı soruşturmada Cengiz Dinçer, Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ferat Yüksel ile belediye personeli Özlem Büyükdeniz hakkında ise kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valiye hakaret ve iftiraya dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN