Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergiye Sanko damgası

Giriş Tarihi: 1.6.2013

Gaziantep'in Gelir Vergisi Şampiyonu Abdulkadir Konukoğlu oldu. Konukoğlu, 21 yıldır listenin ilk sırasını korurken, aynı aileden 7 kişi ilk 10'da yer aldı

Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı, tahakkuk eden vergiye göre, "2012 Vergilendirme Dönemi Gelir Vergisi Rekortmenleri" ile "2012 Vergilendirme Dönemi Kurumlar Vergisi Rekortmenleri" listesini açıkladı. 2012 yılına ilişkin Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi rekortmenler listesine, Sanko ve Konukoğlu ailesi damgasını vurdu. Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Gelir Vergisi Rekortmeni oldu. Geçen yıl aileden 5 kişinin yer aldığı ilk 10'a bu yıl Hakan ve Sami Konukoğlu da eklendi, listenin ilk 7 sırasını Konukoğlu ailesi aldı. Gülsan Dokuma'nın ilk sırada olduğu Kurumlar Vergisi listesinin ilk 100 firması arasına da Sanko Holding'in 8 şirketi girdi.

2 MİLYON 105 BİN LİRA

100 kişilik lisede; Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, tahakkuk eden 2 milyon 106 bin 717 lira gelir vergisi ile bu yıl da birinci oldu. Tahakkuk eden miktara göre, Sanko Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu 1 milyon 635 bin lira ile ikinci, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu 1 milyon 563 bin lira ile üçüncü oldu. Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Konukoğlu, Adil Konukoğlu, Sami Konukoğlu ve Cengiz Konukoğlu da ilk 10'da yer aldı. Yeminli Mali Müşavirler Yusuf Akay, Mehmet Selim Gözen ve Selçuk Tunç da 8., 9. ve 10. olarak listede yer almayı başardı.

LİSTEYE HAKİM OLDULAR

Gülsan Sentetik Dokuma'nın ilk sırada yer aldığı 2012 Yılı Kurumlar Vergisi Rekortmenleri listesinde de, Sanko Holding şirketleri ağırlığını koydu. Holdinge 8 şirket ilk 100 arasında yer alırken bunların üçü ilk 10 arasına girdi. Kurumlar Vergisi Rekortmenlerinde ilk 10 sırada Gülsan Sentetik Dokuma, Şölen Çikolata, Sanibey Barajı Elektrik, Çimko Çimento, Royal Halı, Çiltuğ Isı, Tektuğ Elektrik, Temko Pazarlama, Primer Tıp Merkezi ve Zeki Mensucat yer aldı. Sanko'nun sahipleri Kurumsal Vergi'nin yanı sıra Gelir Vergisi'nde ilk sıralarda yer alırken, listenin başındaki Abdulkadir Konukoğlu tam 21 yıldır ilk sırayı kimseye kaptırmıyor.

AHİRET HAYATINA EFT
Vergi ödemenin yanı sıra yaptığı hayır işleriyle de tanınan Abdulkadir Konukoğlu, sosyal sorumluluk çalışmalarını 'ahiret hayatı için EFT yapma' olarak açıklıyor. Konukoğlu vergi ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getiriyor: "Hedefimiz öncelikle mümkün olduğu kadar daha çok yatırım yaparak, grubumuzu büyütmek. Biz kazanırken daha çok insanı istihdam etmek ve müşterilerimize, iş yaptığımız kesimlere de kazandırmaktır. Kazandığımız parayı da vergi olarak devletimizle, sosyal sorumluluk anlayışıyla da halkımızla paylaşmaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergiye Sanko damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN