Ormancılıkta model

Giriş Tarihi: 3.6.2013

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Hanifi Avcı, "Türkiye kırsal alandaki ormancılıkta dünyada en iyi ülkelerden biri" diye konuştu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Hanifi Avcı, "Türkiye kırsal alandaki ormancılık konusunda dünyada en iyi ülkelerden biri. Bu nedenle model ülke" dedi. Avcı, TİKA, FAO ve Orman ve Su İşleri Bakanlığının ortak yürüttüğü 'Orta Asya ve Kafkaslardaki Dağlık Su Havzalarının Sürdürülebilir Yönetimi için Kapasite Geliştirme Projesi' kapsamında 32'si Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan'dan toplam 60 katılımcıya Mersin'de ormancılık, havza yönetimi ve çölleşme konusunda eğitim verdiklerini söyledi.

AVRUPA'NIN TECRÜBESİ YOK

Türkiye'nin özellikle dağlık yarı kurak yani kırsal alan ormancılığı konusunda dünyada en iyi ülkelerden bir tanesi olduğunu vurgulayan Avcı şunları dile getirdi: Bu konuda Türkiye 60 yıldır çalışıyor ve büyük tecrübeye sahip. Avrupa'nın bizim gibi tecrübesi yok. Bu nedenle de başta BM olmak üzere FAO gibi kuruluşlar Türkiye'nin bu konuda önder olmasını istiyor. Ülkemiz Afrika, Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya ülkelerine bu konuda eğitimler veriyor. Bu nedenle de Türkiye ormancılık alanlarında örnek ülke.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormancılıkta model
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN