Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fırsat kaçmasın

Giriş Tarihi: 4.6.2013
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, batıdaki ekonomik daralma nedeniyle yatırımcı fonların ülkemize yöneldiğini, not artışının da bunu hızlandıracağını belirterek, not artışındaki fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bartık, GTO'nun yeni dönem meclisinin ilk toplantısında Gaziantep ve Türkiye' deki gelişmeleri değerlendirdi.

YENİ BİR VİZYON

Toplantıyı açarken geçmişte odada görev alan herkese teşekkür eden Meclis Başkanı Ali Yener, "Yeni dönemde ve değişen dünya ekonomisinde Gaziantep'in, yeni bir vizyonla yüksek teknolojili üretimin, ar-ge'nin, yenilikçi teknolojilerin merkezi olması için çalışmamız ve buna göre bir vizyon koymamız gerekiyor" dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ise 2012'de Türkiye'nin en büyük bin ihracatçı firması arasında Gaziantep'ten 71 firmanın yer aldığını, Gaziantep'in ihracatçı firma sayısı olarak İstanbul'dan sonra 2'nci olduğunuitibariyle ilk vurguladı. Ülke ekonomisi açısından güzel gelişmelerin yaşandığını, uluslararası derecelendirme kuruluşlarının ülkemizin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin önemli fırsat olduğunu ve yabancı sermaye girişini önemli ölçüde artıracağını dile getiren Bartık, "Son iki yıldır Avrupa ve ABD merkez bankaları ciddi anlamda para basıyor. Bundan dolayı orada bulunan fonlar kendilerine adres arıyor. Yatırım yapılabilir en güvenli liman olarak Türkiye'nin görülmesi sevindiricidir" diye konuştu.

"PROJELERDEN VAÇGEÇMEYİZ"
Gaziantep için hayati olan hiçbir projeden vazgeçmeyeceklerini söyleyen Bartık, "Yeni dönemde daha güçlü bir GTO olarak el ele dayanışma içinde Gaziantep için tüm projelerimizi hayata geçirmeye kararlıyız. Güçlenen sanayisiyle, alternatif turizm açılımıyla, lojistikte artan gücüyle Gaziantep sadece ülkemizin değil, dünyanın önemli kentleri arasına girecektir. GTO olarak Gaziantep'in eğitiminden sağlığına, kültür sanat yaşamından tüm sosyal sorunlarına destek olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fırsat kaçmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN