Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Önceliğimiz eğitim seviyesini yükseltmek"

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı beldeleri gezerek bir günde 400 km yol kat eden Vali Mahmut Demirtaş, "Önceliğimiz kaliteli eğitim" dedi

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Besni ilçesine giderek, ilçeye bağlı beldeleri gezdi. Yaklaşık 400 kilometrelik bir yol kat edip, sorunları yerinde inceleyen Vali Demirtaş, "Adıyaman'ın öncelikli gündemi eğitim. Eğitim seviyesini üst noktalara taşımak ve ikili eğitimden tekli eğitime geçmek için, öncelikle eğitimde fiziki problemleri bitirmenin gayreti içerisindeyiz" dedi.

KONUTLARI GEZDİ

Besni'de AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Kaymakam Gürkan Demirkale, Besni Belediye Başkanı Fahri Serter ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Demirtaş, beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak TOKİ'nin inşa ettiği 454 adet sosyal konutun yapılacağı alanı gezdi. Merinos Holding'in yaptıracağı Mimarlık Fakültesi arsasını da inceleyen Demirtaş, "Burası fakülte alanı için çok uygun bir mekân" diye konuştu. Beraberindeki heyetle birlikte Sugözü, Sarıyaprak, Suvarlı ve Köseceli beldelerine giden Vali Mahmut Demirtaş, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Suvarlı ve Kösceli'de yapılan ortaokulları inceleyen Demirtaş, "Eğitimde istenen seviyeye ulaşmak için, şu anda ilimiz genelinde okullarımızın temelleri atılıyor. Bunların bitirilerek hizmete girmesiyle birlikte eğitimde özlenen başarıyı yakalayacağız" dedi.

KIZILİN'E LİSE MÜJDESİ

Fırat Nehri kenarında bulunan Kızılin köyüne geçen Demirtaş, Besni Eğitim Vakfı tarafından burada yapılacak olan yaşam merkezi alanını gezdi. Kızılin köyü muhtarının, lise ve kanalizasyon talebine Vali Demirtaş, "Eğitimde çıtayı yükseltmek amacıyla köyümüzün talep ettiği liseyi önümüzdeki yıl yatırım programına alacağız. Kanalizasyon ile ilgili talepleride değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Önceliğimiz eğitim seviyesini yükseltmek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN