Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şekip Karakaya'ya kent ve yaşam ödülü

Giriş Tarihi: 6.6.2013

Adana'nın vergi şampiyonu SAMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya'ya "Kenti Dönüştürme Ödülü" verildi

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin proje üretmiş kişi ve kurumlar için verdiği geleneksel 'Kent ve Yaşam Ödülleri' İstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Merkezi Adana'da bulunan SAMPAŞ'ın, son 3 yıldır Gelir Vergisi birincisi olan Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, 60 kişilik jürinin titiz çalışması sonucu "Kenti Dönüştürme" dalında ödüle layık görüldü.

KALKINMAYA ÖNEMLİ KATKI
Şekip Karakaya'ya ödül verilmesinin gerekçesini açıklayan ödül töreni organizatörü ve Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği Genel Koordinatörü Mehmet Gözcü, "Şekip Karakaya, Akıllı Belediyecilik kavramı ile Türkiye'yi tanıştırdı. Bu yöntemle kentlerin marka değerlerinin yükseltilmesi, ekonomik, kültürel ve sosyal problemlerin azaltılması ve iyileştirilmesi, vatandaş odaklı yönetim anlayışının yaygınlaşması, kentlerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve Türkiye'nin küresel boyutta kalkınması adına çok önemli adımlar atılmasını sağladı. Akıllı Kent Otomasyon Sistemleriyle (AKOS) bir dönüşüm seferberliğine imza attı" diye konuştu.

AKOS, DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJE
Şekip Karakaya aldığı ödül ile ilgili olarak şunları söyledi: "Günümüzde şehirlerin önde olduğu bir yeni dünya düzenindeyiz. Milenyumdan sonra dünya artık şehir hükümranlıklarının, şehir odaklaşmalarının önde olduğu bir yapıya dönüyor. Adına AKOS dediğimiz projemizle 'Bir şehrin A'dan Z'ye nasıl akıllandırılacağı, nasıl geliştirileceği, nasıl planlanacağı, master ihtiyaçların nasıl saptanacağı, onlara nasıl çözümler geliştirileceğini' belirliyoruz. AKOS yüksek teknolojik altyapısı ile kentte yaşayan insanların hayatını kolaylaştırıp, kent yönetiminde şeffaflık ve katılımcılığı arttırıyor. AKOS, dünya çapında bir projedir. Geçen yıl Barcelona'da 2 dünya birinciliği aldık. Bu değeri gören Kent ve Yaşam Ödülü organizatörlerine teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şekip Karakaya'ya kent ve yaşam ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN