Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzme havuzları sezona hazır

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazla Bayram Hadi: "Vatandaşlara yönelik üyelik sistemini cazip hale getireceğiz"

Giriş Tarihi: 6.6.2013 10:34
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazla Bayram Hadi, geçen yıl bünyelerindeki havuzlardan 8 bin kişinin yararlandığını, bu sayının bu yıl artacağını söyledi.

Hadi, yaptığı açıklamada, Atatürk ve 100. Yıl Yüzme Havuzları'nın bu yıl tamamen bakıma alındığını ve yüzme sezonunun açıldığını, sabah 06.00-09.00 ve akşam 18.00-21.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet vereceğini kaydetti. Hadi, yüzme öğrenmek isteyen acemilere hizmet verecek olan Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu'nun eksiklerinin giderildiğini ve kısa bir süre için bakıma alındığını ifade etti.

Yüzme öğrenmek isteyen her yaş grubu acemilere de deneyimli ve diplomalı antrenörler tarafından yüzme öğretileceğini belirten Hadi, şöyle devam etti:
"Yüzme havuzlarında birinci hedefimiz, yüzme ve sutopunda faaliyet gösteren kulüplere rahat çalışma ortamı hazırlamaktır. İkinci hedefimiz de, Adana'nın 40-45 derecelere varan sıcağında serinlemek isteyen vatandaşlara üyelik sistemi ile katkı sağlamaktır. Vatandaşlara yönelik üyelik sistemini cazip hale getireceğiz. Şu anda, 460 üyemiz bulunmaktadır. Bunların 71 i özel ders, 122 si kayıt yenileme olup 267 si ise yeni kayıt yapılmıştır."

Havuzda hijyene önem verdiklerine dikkati çeken Hadi, günlük periyodik temizliğin yanı sıra, her haftanın perşembe günleri genel temizlik yapıldığını belirtti. Yüzme havuzlarında, Sorumlu Selçuk Babacan gözetiminde, 3 can kurtaran, 9 diplomalı antrenör olmak üzere toplam 46 kişinin görev yaptığını anımsatan Hadi, 17 Haziran Pazartesi günü acemilere yüzme havuzlarında eğitim verilmeye başlanacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme havuzları sezona hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN