Emre'nin en büyük hayalî polis olmaktı

Giriş Tarihi: 9.6.2013

Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu'nda (PMYO) okurken, 2011 yılında yaşadığı kanlı terör saldırısında gazi olan Emre Bayram, sınıf arkadaşlarının mezuniyet törenine katıldı

Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) bu yıl 4'üncü kez mezun verdi. 21 Eylül 2011'de terör örgütü PKK'nın düzenlediği ve bir öğrencinin şehit düştüğü saldırıda gazi olunca okuldan ayrılmak zorunda kalan Emre Bayram da mezuniyet törenine katıldı. Memleketi Adana'dan gelip törende polis üniforması giyen Emre Bayram, tekerlekli sandalyesiyle tören geçidinde boy gösterdi. Törende, terör saldırısında şehit düşen Aslan Akkaya'nın ailesinede bir plaket verildi.

BÜYÜK BİR ONUR

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul PMYO'nun mezuniyet töreninde "Bünyesinde kahramanları barındıran kendi gücünü ve kazanımını kendi kökünden alan çağdaş, modern disiplinli anlayışı ve duruşu ile sadece ülkemizde ve ilimizde değil bütün dünyada görev yapan, Kosova, Bosna ve Afrika ülkelerinde bulunan polis mensuplarımızın mezuniyet törenlerini kutlamaktan ve bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duyuyorum" dedi. PMYO Müdürü Kenan Özgür de 276 mezun verdiklerini belirti. Özgür, "Değerli genç arkadaşlarım Selçukluların Anadolu'daki ilk başkentinden, Sultan Alparslan'ın Anadolu kapılarını açtığı bu kutlu şehirden güzel yurdumuzun her köşesine dağılıyorsunuz. Bu okulu ve Bitlis'i unutmayınız. Zira sizin polis olmanızda bu okulun önemi neyse aynı şekilde tüm Anadolu'nun vatan olmasında Bitlis'in, Ahlat'ın, Malazgirt'in ve Alparslan'ın önemi ve değeri o derece büyüktür" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emre'nin en büyük hayalî polis olmaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN