İşkur otobüsü Şanlıurfa'da

Giriş Tarihi: 9.6.2013
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile yürütülen, "Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu" kapsamındaki İşkur tanıtım kampanyası çerçevesinde 22 ili ziyaret etmek üzere yola çıkan kampanya otobüsü, Şanlıurfa'da danışmanlık hizmeti verdi. Şanlıurfa Belediyesi hizmet binası yanına park eden otobüsteki görevliler, iki günlük çalışma sürecisinde İŞKUR'un çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

BÜTÜN HİZMETLER ANLATILDI

Görevliler, iş arayanlar ve işverenlere sunulan hizmetlerin ötesinde, işgücü yetiştirme kursları, girişimcilik programları, işbaşı eğitim programları, toplum yararına programlar, iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri, işsizlik sigortası, kısa çalışma ödeneği gibi çeşitli hizmetleri tanıttı. Ayrıca İşkur hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilere de il merkezinde park eden otobüste İşkur görevlileri tarafndan on-line kayıt hizmeti sundu.

KARADENİZ'DE DE YAPILDI

Ağ Geliştirme ve İletişim Uzmanı Bülent Kılıç "Otobüs kampanyası iki aşamalı bir kampanya. Geçtiğimiz yıl Karadeniz bölgesinde gerçekleştirildi. 21 ilden oluşan kampanya tamamlandı. Bu ikinci kampanya Güneydoğu Anadolu bölgesinde gerçekleştiriliyor. Projemizin amacı kamu hizmetlere olan erişimin artırılması" dedi. Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda da "İşkur olarak vizyonumuz değişti. Bunun ilk öğreği olarak hizmeti vatandaşın ayağına getiriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşkur otobüsü Şanlıurfa'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN