Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu hastaneleri engelsiz olacak

Adana'da engellilerin kamu hastanelerini rahat kullanabilmelerini sağlamak için "Engelsiz Hastaneler Strateji Çalıştayı" düzenlendi

Giriş Tarihi: 9.6.2013
Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi bir ilke imza atarak "Engelsiz Hastaneler" projesini yaşama geçirmek amacıyla bir günlük Engelsiz Hastaneler Strateji Çalıştayı düzenledi. Çalıştaya, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, etkinliği düzenleyen her iki kurumun yöneticileri ve doktorlar katıldı.

EMPATİ YAPMAK GEREK

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz, engellilerin sorunlarıyla ilgili nasıl bir işbirliği yapabileceklerine dair kararlar aldıklarını belirterek, "Böyle bir çalıştayın yararlı olacağını düşündük. Engellilerin sorunlarıyla ilgili empati yapmak, onların sorunlarını belirlemek ve çözme aşamasında harekete geçmek amacıyla buradayız. Hastaneleri engelli vatandaşlarımızın rahatça kullanabilmesini sağlamak istiyoruz" dedi.

SONUÇLARI ÇOK ÖNEMLİ

Kent konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, her insanın potansiyel engelli olduğunu belirtti. Karakaya, "Ben 14 yaşında geçirdiğim kaza sonucu engelli hale geldim. Engelli olmak hayatın sonu değil. Önem olan üretmeye devam etmektir. Hayat paylaşınca güzel" diye konuştu. Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı ise 'Engelsiz Kent Adana' kavramının somut şekilde oluşturulması aşamasında söz konusu çalıştayın bir km taşı olacağına inandığını ifade etti.

ADANA'DA CHP'YE KATILIM COŞKUSU
ADANA'DA partilerinden istifa eden 520 kişi, törenle CHP'ye geçti. Katılımcılardan Yusuf Gözmen, Haydar Şengül ve Hakkı Alptekin, ülkenin gelecek umudunu CHP iktidarında, Adana'nın gelecek umudunu ise CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Avukat Soner Çetin'de gördüklerini söyleyerek, "Soner Çetin'e destek olmak için bugün buradayız. Soner Çetin'le beraber CHP'nin bayrağını Adana'ya dikeceğiz" dediler. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Avukat Soner Çetin, bugüne kadar CHP'ye hizmet etmek için çalıştığını, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğini söyledi. Soner Çetin, "Adana'nın geleceği i��in bir onur mücadelesi veriyoruz. Bizler Adana'yı hak ettiği seviyeye getirmek için yıllar öncesinden mücadeleye başladık. Sizlerle el ele omuz omuza vererek, bu cennet şehrimizi yaşanabilir bir kent haline dönüştürmek için kollarımızı sıvadık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu hastaneleri engelsiz olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN