Teknik Bilimcilerin kepleri havaya uçtu

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (AHSOSB) Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) 2'nci kez mezun verdi

Giriş Tarihi: 9.6.2013
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AHSOSB) eğitim veren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda (TBMYO) mezuniyet heyecanı yaşandı. AHSOSB Başkanı Bekir Sütcü'nün de katıldığı törende konuşan TBMYO Müdürü Prof. Dr. Galip Seçkin, ikinci kez mezun vermenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.

KADRO GÜÇLÜ

Prof. Dr. Seçkin konuşmasında, "Makine Programı, Elektrik Teknolojisi Programı, Elektrik Programı ve Tekstil Programlarında eğitim gören öğrencilerimiz endüstrinin ihtiyaç duyduğu alanlarda kuramsal ve uygulamalı eğitim alarak, tekniker olarak mezun olmuşlardır. Elektrik İkinci Öğretim, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Coğrafi Bilgi Sistemleri programları da 2011 yılında açılmıştır. Yüksekokulumuzda 2 doçent, 5 doktor unvanlı öğretim görevlisi, 3 doktora tez aşamasında öğretim görevlisi, 3 yüksek lisansını tamamlamış öğretim görevlisi ve 310 öğrencimiz bulunmaktadır" dedi.

AYRICALIKLIYIZ

Mezuniyet töreninde konuşan Tekstil Teknolojisi program birincisi Neslihan Sevde Marik, "Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşıyorum. Üzüntümün sebebi okulumdan ve hocalarımdan ayrılacak olmam, tesellim ise okulumu başarıyla bitirmiş olmamdır. KOSGEB laboratuvarımız ve AHSOSB tarafından desteklenen bir meslek yüksek okulu olmamız sebebiyle çok ayrıcalıklı olduğumuzu düşünüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknik Bilimcilerin kepleri havaya uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN