Yaşlı hastaya 4'lü ameliyat

Tarsus'ta 64 yaşındaki hastaya 4 kalp ve damar operasyonu uygulandı. Karından kasığa kadar yapay damar da takıldı

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Tarsus'ta hizmet veren özel bir hastanede tedavi gören 6 çocuk babası emekli işçi Yusuf Kaynar 4 ayrı operasyon geçirerek sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Hastanenin Kalp Damar Cerrahi Bölümü'nde ameliyat edilen Yusuf Kaynar, "Ameliyat olmadan önce 50 metre yürüyemiyor hemen tıkanıyordum. Şimdi tıkanıklık hissetmiyorum. Doktorlara teşekkür ediyorum" dedi.

HEMEN ANJİOYA ALINDI

Hatay'ın İskenderun ilçesinde oturan Yusuf Kaynar, uzun zamandan beri nefes tıkanıklığı rahatsızlığı çekiyordu. Aniden rahatsızlanan Yusuf Kaynar, yakınları tarafından Tarsus'taki hastaneye götürüldü. Durumu ciddi olan yaşlı adama aynı anda hem kalp (koroner) hem de bacak (periferik) anjiyo işlemi uygulandı. Yapılan işlemde hastanın kalp damarlarında daralma olduğu, bunun yanı sıra karın damarlarından kasık bölgesine kadar da damar tıkanıklığı olduğu görüldü.

AMELİYATIN TÜMÜ ÇOK BAŞARILI GEÇTİ
Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Mehmet Ali Yılmaz ve ekibinin yaptığı ameliyatla Yusuf Kaynar'ın önce kalbine müdahalede bulunuldu sonra da karından kasık bölgesine kadar olan damar tıkanıklığı giderilerek, hastaya yapay damar konuldu. Op. Dr. Yılmaz yaptıkları işlemle hastanın yürüyememe şikayetini giderdiklerini belirterek, kalp ameliyatları, kapak değişimi ve onarımıyla ilgili operasyonların yanı sıra damar tıkanıklarına yönelik önemli müdahalelerde de bulunduklarını söyledi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlı hastaya 4'lü ameliyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN